ХРЕСНА ДОРОГА НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ
21 березня о 1200 год, за сприяння керівництва факультету туризму в Каплиці Святого Августина, що у приміщенні корпусу факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулася Хресна Дорога. У всіх присутніх викладачів та студентів була нагода посповідатися. Відрадно, що капелан факультету туризму сприяє духовному становленню та розвитку наших студентів.
З молитвою, співами, роздумами проходили 14 стоянь, що відтворюють страждання Ісуса Христа. «Це наші Великопісні вправи, – пояснював отець Володимир – щоб краще йти наслідувати Христа, несучи свій хрест».
ВІТАЄМО ЧЛЕНА ПРАВЛІННЯ НСКУ, ПРОФЕСОРА ВЕЛИКОЧОГО ВОЛОДИМИРА СТЕПАНОВИЧА ІЗ 50-РІЧЧЯМ!
1 березня 2018 року виповнюється 50 років члену Правління Національної спілки краєзнавців України, декану факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктору історичних наук, професору Великочому Володимиру Степановичу.
Протягом багатьох років ювіляр віддано працює на науково-педагогічній та краєзнавчій ниві, входить до складу керівних органів Національної спілки краєзнавців України і усіляко сприяє її діяльності, ефективно керує факультетом на користь всебічного виховання молодого покоління.
Обравши важливий сегмент для фахового вивчення, який охоплює різноманітні питання розвитку української історіографії та дослідження історико-культурної спадщини, В.С.Великочий демонструє виваженість підходів і послідовність авторських оцінок. Багаторічна подвижницька праця ювіляра є унікальним прикладом відданого служіння обраній справі, невід’ємною складовою консолідації українського суспільства.
Національна спілка краєзнавців України висловлює імениннику найщиріші побажання міцного здоров’я, творчої наснаги, безмежного людського щастя, сімейного добробуту, всіляких гараздів! Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи, багатим на радісні звістки, приємні події та корисні справи! Бажаємо плідних дослідницьких пошуків і творчої наснаги в подальшій краєзнавчій та педагогічній роботі!
З глибокою повагою,
голова Національної спілки краєзнавців України,
член-кореспондент НАН України
О.П.Реєнт
ВІТАЄМО З 50 – РІЧЧЯМ
Професорсько-викладацький склад та студенти факультету туризму щиросердечно вітають декана, доктора історичних наук, професора Великочого Володимира Степановича з 50-літнім ювілеєм.
Шановний Володимир Степанович!
Прийміть щиросердечні вітання з 50-річчям від дня народження! Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця внесли вагомий внесок у розвиток не тільки нашого факультету, а й цілого університету, забезпечили повагу серед колег.
Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Вами і досягати разом професійних висот. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров”я та достаток, а Віра, Надія та Любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років.
На факультет туризму завітали представники громадської організації «Європейська Галичина»
20 лютого 2018 року на факультеті туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулася зустріч студентів та професорсько-викладацького складу з представниками громадської організації «Європейська Галичина», які ставлять за мету перетворити Галичину на взірцевий регіон країни, що покаже приклад євроінтеграційних сподівань українського народу. Також серед гасел Української Політичної Асамблеї прозвучали – «Європа в Україні починається з Галичини». Організація виступає за те, аби в Галичині, у містах і селах, відродилося місцеве самоврядування, щоб люди самостійно працювали над своїм майбутнім.
В зустрічі взяли участь студентами 1-4 курсів спеціальностей «туризм», «менеджмент соціокультурної діяльності» та «готельно-ресторанне господарство».
В ході даного заходу, перед усіма присутніми виступив один із представників даної організації, головний редактор журналу «Ідея і чин» Ігор Подоляк та Степан Мирцало, з темою «Основи європейськості: як культура – мистецтво – краса; релігія – світогляд – віра; наука – освіта – знання. Це так звані три кити, які є ознаками будь якої нації.
У своєму вступному слові Ігор Подоляк підкреслив велике історичне значення Революції гідності, яка поклала початок стратегічної перемоги України, оскільки призупинила євразійську інтеграцію країни та становлення консолідованого авторитаризму.
На його думку, тільки у власній національній державі українці можуть зберегтися українцями і християнами, а Україна – Україною. І тому Україна для нас – понад усе! Захищаючи Україну, прагнучи створити українську національну державу, ми обстоюємо не тільки свої національні права, а передусім – Божу волю.
Відрадно зазначити, що дана зустріч проходила у формі діалогу, де всі бажаючі могли не тільки задати свої запитання, але й висловити свої думки і пропозиції.
Нагороди студентів факультету туризму
Днями на оперативній нараді у міського голови Руслана Марцинківа відбулось нагородження лауреатів конкурсу на найкращі екскурсії Івано-Франківськом – “Екскурсія вихідного дня”. Серед авторів екскурсій, які відзначили нагородою були студенти факультету туризму Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника.
Конкурс було оголошено за розпорядженням міського голови від 10 жовтня 2017 року. Організатором конкурсу виступив відділ міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Метою проведення конкурсу «Екскурсія вихідного дня» є закріплення позитивного іміджу Івано-Франківська, ознайомлення населення з туристичним потенціалом міста а також залучення до розвитку туризму в місті молоді, громадських активістів та науковців. Всі охочі могли подати свої розробки до 7 грудня.
«Сьогодні відзначаємо переможців й будемо максимально рекламувати їхні тури, щоб гості міста могли з приємністю згадувати про Івано-Франківськ”, – зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці міський голова.
Нагороди міського голови отримали Світлана Галузь з екскурсією “Романтичний Івано-Франківськ”, Наталія Сиван – “Етюди старого міста”, Христина Світик з екскурсією “Сакральний Франківськ”, Юлія Книгиницька, яка розробила маршрут “Легенди Станіславова”.
Також грамотами міського голови нагородили Вікторію Стасінчук – за екскурсію “Стежинками їхніми підемо в майбутнє”, що розповідає про діячів культури, які віддали частину свого життя місту, Уляну Палійчук – за маршрут “Шедеврами скульптур Івано-Франківська” та Григорія Мельника – за веломаршрут “Казкова Долина”.
Крім того, нагородили колективи авторів маршрутів “Станиславські марципани” та “Івано-Франківськ – місто Франкове”. Як повідомив заступник міського голови Богдан Білик, автори найкращих маршрутів – ті, якими будуть користуватися туристи – до Дня міста отримають грошові нагороди.
СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗЙОМКАХ ТРАДИЦІЙНИХ УКРАЇНСЬКИХ ВЕЧОРНИЦЬ
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ ДЛЯ СТУДЕНТІВ «ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ НА ПРАКТИЦІ»
11 грудня 2017 року на Факультеті туризму відбувся тренінг для студентів спеціальності «Менеджмент соціально-культурної діяльності» на тему «Фінансова грамотність на практиці». Захід провели фахівці кафедри управління та бізнес-адміністрування Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки.
З ініціативи завідувача кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Василя Шикеринця студенти мали можливість підвищити свій рівень фінансової грамотності.
Впродовж тренінгу його учасники мали змогу знайти відповіді на актуальні запитання, які цікавлять сучасну молодь: Як стати успішним у житті? Як знайти високооплачувану роботу? Що краще: бути найманим працівником чи власником бізнесу? Як побудувати престижну кар’єру? Як стати фінансово незалежним? Що таке фінансова грамотність?
На тренінгу студенти також ознайомилися з принципами грамотного підходу до грошей, планування доходів і витрат, заощадження та інвестування. Це перший крок до фінансового успіху.
Тренери тренінгу Валентина Якубів та Вікторія Яворська переконані, що формування фінансово грамотної молоді сприятиме зміцненню економіки нашої країни. Адже саме фінансова безграмотність часто є причиною низького рівня добробуту населення. Це підтверджує досвід розвинених країн.
СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ПРОВЕЛИ ЕКСКУРСІЮ – «РОМАНТИЧНИЙ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК»
Вже в котре, в рамках вивчення дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» студентами групи Т-31 факультету туризму була проведена екскурсія «Романтичний Івано-Франківськ».
Метою здійснення заходу було узагальнення знань з вказаної дисципліни, а також їх застосування на практиці, так як проведення екскурсій є одним з напрямів подальшої діяльності студентів спеціальності «Туризм».
Оглядова пішохідна екскурсія «Романтичний Івано-Франківськ» проводилася під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Гуменюк Галини Михайлівни і тривала 3 години.
Почався маршрут цієї захопливої краєзнавчої екскурсії в міському парку відпочинку і культури ім. Т. Г. Шевченка біля пам’ятника, присвяченому українському поетові.
Розпочала екскурсію студентка групи Т-31 – Чернявська Світлана, яка вступним словом задала настрій та темп дійству, а також подала відомості про парковий комплекс та цікаві деталі з життя Кобзаря. Слідом були оглянуті не менш цікаві та романтичні об’єкти – Камінь кохання та Лебедине озеро.
Зіркою ж екскурсії стало, мабуть, найромантичніше місце в Івано-Франківську – Острів кохання та міст, що веде до нього. Ознайомила екскурсантів з ними студентка Гєга Маргарита.
Слідом за острівком був продемонстрований Музей кованих скульптур під відкритим небом (Алея «Позитив»), його оригінально представив студент Рудницький Іван, наступною була Львівська майстерня шоколаду, про смаколики якої захопливо розповіла Волочій Соломія. З Пасажом Гартенбергів, найдинамічнішою та найживішою вуличкою міста – Стометрівкою, де знаходиться коване Дерево щастя екскурсантів познайомили талановиті студенти – Магмет Діана, Діденко Андрій, Заруцька Аліна та Карач Юлія.
В «серці» Станиславова – на Площі ринок, студенти Пукшин Вікторія, Заруба Євгенія, Петришин Іван, Іванова Лілія розповідали загадкові історичні факти про місто, а також про культурне життя міщан, що є таким гармонійним і неквапливим, наче це все – вміло поставлена вистава.
На шляху до останнього об’єкта екскурсії – Бастіону, група побувала на майдані Шептицького, де відбулося знайомство з пам’ятками, що розташовані там. Ознайомили екскурсантів з цими об’єктами студенти – Мотовилець Людмила, Остафійчук Назар та Шульдайс Дарина.
І вже біля Бастіону було завершено екскурсію заключним словом, в якому студент Дейчаківський Станіслав віртуозно підбив підсумки проведеної роботи.
Загалом екскурсія «Романтичний Івано-Франківськ» пройшла успішно. В ній було нестандартно поєднано прекрасне і таємниче – романтика та історія нашого міста, саме це, мабуть, і стало «родзинкою програми» та запорукою вдалого проведення.
РІЗДВЯНА ДРАМА-КАЗКА «EIN HOTELZIMMER FÜR MARIA UND JOSEF» НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ
Днями в рамках відзначення українсько-німецького року мов та пропагування вивчення німецької мови на факультеті туризму відбулася постановка німецькомовної різдвяної драми-казки «Ein Hotelzimmer für Maria und Josef». Організаторами заходу виступили викладачі німецької мови кафедри іноземних мов і країнознавства. Під їхнім керівництвом студенти І-ІV курсів спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» підготували для присутніх у залі гостей – професорсько-викладацького та студентського колективів факультету туризму – невеличке костюмоване дійство.
Ошатно прикрашений з нагоди цієї аматорської прем’єри кабінет лінгвокраїнознавства був переповнений глядачами, які одержали насолоду, поринувши на нетривалий час у світ німецької мови, біблійних легенд та дитячих фантазій.
На початку заходу перед аудиторією виступив завідувач кафедри іноземних мов і країнознавства, доцент Василь Угринюк, привітавши всіх з прийдешніми різдвяними святами та наголосивши на володінні іноземними мовами як невід’ємній компетенції сучасного фахівця туризму й готельного бізнесу.
А далі на імпровізованій сцені розгорнулось захоплююче дійство, що поєднало героїв різних епох, проводячи зв’язки між нетлінними християнськими цінностями й опредмеченням сучасних повсякденних реалій. Цетральний персонаж драми-казки – маленький хлопчик Флоріан – слухає розповідь свого дідуся про народження Ісуса Христа. Перед його очима один за одним постають моменти поневірянь Марії та Йосифа, пошуку притулку в господаря, чудування пастушків та янголів народженню Спасителя, прибуття трьох східних царів з коштовними дарунками. І ось Флоріан, збагнувши, що Марія та Йосиф ночуватимуть у холодних яслах, вирішує зателефонувати до готелю та замовити для них простору кімнату, і ладен для цього пожертвувати усіма заощадженнями своєї маленької скарбнички. Сюжетні лінії драми вдало поєднювались у цілісну розповідь виступами чарівної ведучої.
Казка, що вчить доброти та співчуття як незмінних супутників різдвяного духу, отримала чимало схвальних відгуків від глядачів, а також продемонструвала високий рівень володіння німецькою мовою студентами Факультету туризму, їх зацікавлення вивченням цієї навчальної дисципліни.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ “ВАРЕНИКИ ДЛЯ ВОЇНІВ АТО”
Впродовж чотирьох років поспіль на базі факультету туризму проводилася акція «Вареники для воїнів АТО». З ініціативи студентів та професорсько-викладацького складу надається допомога військовим, які несуть службу в зоні АТО на сході України. Організатори акції, враховуючи звернення волонтерів, заздалегідь придбали продукти та у навчально-науковій лабораторії «Гастроательє» провели підготовчі роботи.
За 14 годин наліпили більше 5 тис. вареників з картоплею (100 літрів). Для безпечного транспортування їх склали у відра та залили смальцем. Готову продукцію через волонтера Олексія Замкового буде доставлено нашим захисникам – бійцям 14-ої та 24-ої бригад, які перебувають на передовій в селищі Широке Донецької області.
СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ПРОВЕЛИ АКЦІЮ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ»
Вже традиційно, щороку, студенти та професорсько-викладацький склад факультету туризму вшановують пам’ять жертв Голодомору. Днями вони провели акцію “Запали свічку пам’яті”. Учасники заходу вирушили поминальною ходою від пам’ятника Івану Франку до каплиці в Меморіальному сквері. Тут відбулася поминальна панахида за невинно убієнними, закатованими голодною смертю українцями.
З короткою промовою виступив доцент кафедри організації туризму та управління соціокультурної діяльності, кандидат педагогічних наук Тарас Маланюк. Він відзначив, що в історії ХХ-го століття Голодомор 1932–33 років в Україні посідає особливе місце, оскільки він був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а цілеспрямовано застосований тоталітарною владою щодо українців.
Далі учасники акції пройшли із запаленими свічками до Хреста в Меморіальному сквері та пам’ятника Герою Небесної Сотні,Герою України Роману Гурику. Із коротким зверненням виступив декан факультету туризму доктор історичних наук, професор Володимир Великочий, який зазначив що “цей день увійде в наші серця тихою молитвою, а вогонь запалених свічок очистить душі, спонукає до людяності і милосердя”.
Схилімо голови в пам’ять про жертв Голодомору! Вічна пам’ять невинно загиблим!
V ЮВІЛЕЙНА ІНТЕРНЕТ–КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ»
22 вересня 2017 року факультет туризму виступив одним із співорганізаторів V Всеукраїнської науково-практичної інтернет – конференції на тему «Сучасні тенденції розвитку туризму». Модератором заходу виступив заступник декана з наукової роботи, завідувач кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Василь Шикеринець.
Відрадно, що в даному заході активну участь взяли науковці з провідних університетів (туристичного спрямування) нашої держави: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Відокремлений підрозділ «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв», Чорноморський Національний університет імені Петра Могили, Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі а також Управління з питань молоді та туризму Миколаївської обласної державної адміністрації.
Конференція розпочалася з привітального слова та доповіді начальника відділу з питань туризму Управління з питань молоді та туризму Миколаївської облдержадміністрації Р.В. Волчецького на тему «Державне регулювання становлення туристичної індустрії: регіональний аспект». Велику зацікавленість та жваву дискусію серед учасників конференції, викликали доповіді науковців факультету туризму нашого університету. Зокрема, в ході пленарного засідання виступили: викладач кафедри туризмознавства і краєзнавства, кандидат історичних наук Павло Вичівський з темою доповіді «Перспективи розвитку івентивного туризму в Івано-Франківській області»; доцент кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю, кандидат історичних наук Олена Дутчак – «Соціокультурна сфера як об’єкт проектної діяльності»; доцент кафедри туризмознавства і краєзнавства, кандидат педагогічних наук Галина Гуменюк – «Сакральна архітектура Прикарпаття: сучасний стан та перспективи використання в туризмі»; завідувач кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю, кандидат наук з державного управління Василь Шикеринець спільно з викладачем кафедри туризмознавства і краєзнавства Андрієм Зарічняком на тему «Аналіз формування ринку виставкових послуг».
У ході проведення конференції було здійснено наукове визначення особливостей процесу управління туристичними підприємствами в умовах ринкових перетворень, здійснена розробка практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання туристичної індустрії з врахуванням міжнародного досвіду та екстраполяції його на українські реалії. Учасники V ювілейної науково-практичної інтернет-конференції відзначили важливість проведення таких комунікативних заходів в подальшому.
СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ВІДВІДАЛИ ФОТОВИСТАВКУ «ЯКБИ НЕ ВІЙНА»
17 листопада 2017 року студенти факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відвідали фотовиставку «Якби не війна» яка була організована волонтерами і відбувалася в центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери.
Волонтерський фотопроект складається із 122 історій, поділених на 8 блоків. На фотографіях зображені 146 героїв, та 25 фотомалюнків – портрети загиблих бійців.
Фотовиставка складається з восьми тематичних блоків, в кожному з яких – від 12 до 25 світлин: кохання, жінки на війні, мирні професії воїнів, героїчні мами з їхніми героїчними синами, соціальний блок, легіонери, невідомі герої та блок з Героями, які вже ніколи не будуть з нами. Це обличчя, історії, пам’ять та мрії Героїв сучасної України.
На презентації організатори виставки розказали про історію створення та познайомили присутніх з життям багатьох Героїв України.
До слова, 25 портретів експонуються на спеціальних підставках та з лампадками – це мальовані фотографії загиблих Героїв, по одному із кожної області України.
Відвідання даної фотовиставки студентами факультету туризму є ще одним кроком у процесі формувати покоління нової генерації, патріотів своєї Батьківщини.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУЛИСЯ «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ІГРИЩА»
З нагоди відзначення Міжнародного дня студента на Факультеті туризму відбулися зустріч студентів та старшокласників. В гості до факультету завітали учні 11-их класів шкіл Івано-Франківська. Проте, це була не просто зустріч, в традиціях «Дня гостинності», це були справжні «Інтелектуальні ігрища». Ідея проведення таких інтелектуальних змагань належить декану Факультету туризму Володимиру Великочому. На його думку, такі заходи заохочують студентську та учнівську молодь до творчої діяльності, а також формують відчуття команди і такі ігри повинні стати традиційними. Професор В.Великочий наголосив, що Українська держава, сьогодні, як ніколи потребує високоосвіченої, інтелектуальної молоді. Факультет туризму це не лише фах, це гарантована путівка в успішне майбутнє.
«Інтелектуальні ігрища» – гра, яка вимагає креативного мислення, а також знань з різноманітних галузей життя, але основний наголос робився на туристичну тематику.
У п’ятьох турах змагалось 12 команд – «Леді і джентельмен» (ЗШ № 11), «Перелітні бройлери» (ЗШ № 1), «Коріфеї» (ЗШ № 23), «В десять» (Школа-гімназія № 3), «Енігма» (ПШС «Перша ластівка»), «Булочка з сосискою» (ЗШ № 7), «Лицарі свободи» (ЗШ № 10), «Агенти 18» (ЗШ № 18), «Red Label» (УГ №1), «Драйв», «ЖКХ», «Джентльмен удачі». «Інтелектуальні ігрища» складалась з представлення, безпосередньої гри та додаткового гейму. Команди продемонстрували спортивний характер, завзятість та прагнення до перемоги. Судівська колегія була змушена призначити додатковий гейм для визначення переможця. Як зауважила голова колегії суддів доцент Леся Польова, проведення додаткового туру було необхідним для визначення одного переможця, оскільки команди довший час демонстрували блискучу гру відповідаючи правильно на усі запитання.
Проте гра є гра, тому її правила вимагають визначення переможця та призерів. Перше місце у «Інтелектуальних ігрищах» виборола команда «Перелітні бройлери» (ЗШ № 1). Призерами стали команди «Red Label» (УГ №1), «Лицарі свободи» (ЗШ № 10), «Драйв».
ВЧЕНА РАДА ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ
14 листопада відбулося розширене засідання вченої ради факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» за участю всіх науково-педагогічних працівників, а також ректора університету – доктора політичних наук, професора Цепенди І.Є. та двох проректорів з науково-педагогічної роботи Шарина С.В. і Запухляка Р.І.
Порядок денний засідання розпочався із доповіді декана факультету туризму доктора історичних наук, професора Великочого В.С. про якісний та кількісний склад студентів факультету, діяльність науково-педагогічного колективу факультету та завдання на даний навчальний рік.
Другим виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри готельно-ресторанної та курортної справи Новосьолов О.В., який акцентував увагу на важливій ролі профорієнтаційної роботи яка проводиться на факультеті туризму та необхідності впровадження нових форм профорієнтаційної роботи.
На завершення виступив ректор університету професор Ігор Цепенда, який виділив ті завдання які стоять перед університетом і наголосив на перспективи розвитку спеціальностей сфери обслуговування.
Презентація
ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПРАЦІВНИКА КУЛЬТУРИ НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ
09 листопада 2017 року на факультеті туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» за ініціативи кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю у контексті відзначення Дня працівника культури України проведено загальнонаціональний комплексний масовий навчально-методичний захід за участі студентів спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності»
День працівника культури – це свято яке стосується кожного з нас, адже всі ми є носіями традицій, звичаїв країни в якій ми живемо. Споконвіку пісня й танець, музика й слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті, які живили і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.
Приємним і символічним є те, що свято працівників культури одночасно відзначається з Днем української писемності та мови, які є одним із головних першоджерел творення національної культури та народного мистецтва.
З привітальним словом до учасників святкування звернувся завідувач кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю кандидат наук з державного управління Шикеринець Василь Васильович, а також заступник декана з навчальної роботи факультету туризму Чорна Люба Василівна.
З нагоди Дня працівника культури працівникам кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю, а саме: доц. Орлові В.В., доц. Оришко С.П., доц. Дутчак О.І., доц. Маланюку Т.З., та старшому викладачу кафедри туризмознавства і краєзнавства Зарічняку А.П. були вручені грамоти «За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культури Прикарпаття» заступником начальника Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Родзинкою заходу стало офіційне відкриття логотипу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» з набуттям відповідного сертифікату, виданого Геральдичною палатою України.
В святкових урочистостях взяли участь студенти 1-3 курсів спеціальності «менеджмент соціокультурної діяльності». Відрадно й те, що до концертної програми долучилися викладачі та студенти різних ВНЗ України (в онлайн режимі – Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв), а також виховані музичної школи №1 м. Івано-Франківська – ансамбль «Веселі Клавіші» керівник Кисельова-Житна О.В. та Заслужена артистка естрадного мистецтва України, засновник вокальної школи «Крістал Войс», випускниця факультету туризму – Ірина Шабан.
З нагоди Дня працівника культури на факультеті туризму була організована персональна фото виставка кандидата педагогічних наук, доцента кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Тараса Маланюка.
Значний внесок в організації свята зробила кандидат мистецтвознавства Федорків Оксана Петрівна. Кафедра організації туризму та управління соціокультурною діяльністю щиро вітає зі святом всіх чия діяльність пов’язана з примноженням культурно-мистецьких надбань України.
З метою ефективного проведення вступної компанії 2018 р. та у зв’язку з внесеними змінами пропонуємо ознайомитися з Наказом МОН № 1378 від 13.10.17 року «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти». Режим доступу : https://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990/
Акцентуємо увагу на Додатку 4 до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2018 році (пункт 3 розділу VІІІ), що стосується :
1. Перший конкурсний предмет для усіх спеціальностей (предметних спеціальностей, спеціалізацій) та галузей знань – українська мова та література.
2. Інформація про другий та третій конкурсні предмети наведена в таблиці:
Спеціальність |
другий конкурсний предмет |
третій конкурсний предмет |
028 Менеджмент соціокультурної діяльності |
математика |
іноземна мова |
241 Готельно- ресторанна справа |
іноземна мова |
географія |
242 Туризм |
іноземна мова |
географія |
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДЗНАЧИЛИ «ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ»
9 листопада 2017 року вже в котре на факультеті туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулося святкування «Дня писемності та української мови».
В рамках заходів, вже традиційно, професорсько-викладацький склад і студенти долучилися до написання радіодиктанту національної єдності. В такий спосіб студенти факультету туризму вирішили довести свою повагу і любов до своєї батьківщини, зокрема і рідної мови.
«Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета» – гасло цьогорічного диктанту, а темою стали українські пісні, які прославили нашу країну далеко за її межами.
До слова, його читав у прямому ефірі національного радіо відомий мовознавець, педагог, теле- та радіоведучий, автор підручників та посібників з української мови та літератури, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка – Олександр Авраменко.
ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!!!!
Колектив факультету туризму вітає доцента кафедри Організації туризму та менеджменту соціокультурної діяльності Орлову Віру Василівну з 55 річчям
Шановна Віра Василівна!!!! Від всієї душі прийміть найщиріші вітання з 55 – річчям!
Ми знаємо Вас як яскраву, неординарну особистість, висококваліфікованого науковця, який по праву може пишатися духовним та інтелектуальним потенціалом, успіхами та досягненнями.
Найвищий професіоналізм, талант, безмежна відданість справі, працьовитість і наполегливість у досягненні поставлених цілей дали змогу Вам досягти значних успіхів у Вашій діяльності, здобути шану та повагу серед колег та студентства.
У день Вашого ювілею, бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів. Зичимо Вам невпинного руху вперед, нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена задоволення і творчими перемогами. Бажаємо також, щоб Ваше життя було світлим і радісним, як цей святковий день.
СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ
ІІ-ГО ЕТАПУ XVII СПАРТАКІАДИ
Впродовж двох тижнів в університеті проходили змагання з баскетболу серед чоловічих та жіночих команд факультетів та інститутів в рамках XVII Спартакіади.
Вболівальники стали свідками цікавих та запеклих баталій на баскетбольному майданчику спортивного комплексу «Олімп» між учасниками змагань, в ході яких були визначені переможці.
Серед чоловічих команд переможцями стали: І місце – Факультет туризму; ІІ місце – Навчально-науковий Юридичний інститут; ІІІ місце – Факультет історії, політології і міжнародних відносин.
НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВПРАЦІ МІЖ ФАКУЛЬТЕТОМ ТУРИЗМУ ТА ТЗОВ «ФІРМА «НАДІЯ»»
У рамках співпраці факультету туризму та ТзОВ “Фірма “Надія”” впродовж навчального року відбуваються безкоштовні курси (тренінги) для студентів спеціальностей «готельно-ресторанна справа» та «туризм» за швейцарською програмою з організації управління і функціонування готельно-ресторанних комплексів.
31 жовтня 2017 року за вищезгаданою програмою відбулося чергове заняття, під час якого директор ТзОВ “Фірма “Надія”” Маргарита Бойко зазначила, що така співпраця сприятиме розвитку туризму та готельно-ресторанної справи, ефективному використанню трудового потенціалу випускників, професійній орієнтації та професійному навчанню студентів університету. Саме заняття було присвячене практичному завданню – Кейс «Готель», під час якого студенти мали змогу отримати досвід роботи на фронт офісі, попрацювати в програмі Fidelio і набути практичних вмінь у відділі хаускіпінг.
Під час зустрічі зі студентами Маргарита Бойко, зокрема, підкреслила, що дана програма передбачає також ознайомлення студентів з – Кейс «Ресторан», Кейс «Маркетинг» та Кейс «HR-менеджмент». Підготовка фахівців за такою системою відбуватиметься впродовж навчального року, всі витрати бере на себе ТзОВ “Фірма “Надія””.
Варто зазначити, що ТзОВ “Фірма “Надія”” зосереджує велику увагу на практичній складовій таких тренінгів, організації та проведенні спільних науково-практичних, навчальних, інформаційних та комунікативних заходів, забезпеченню проходження студентами факультету туризму навчальної та виробничої практики на базі їх закладу. Координатором співпраці між факультетом туризму та ТзОВ “Фірма “Надія”” є заступник декана факультету з виховної роботи Леся Польова.
ЗУСТРІЧ З МАРІЄЮ ВАЙНО.
26 жовтня в рамках літературного проекту „Назустріч улюбленому письменнику”, в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотека ім. І. Франка, відбулася зустріч студентів факультету туризму з письменницею Марією Вайно.
Захід відбувся у формі діалогу, тож кожен з присутніх мав можливість поставити запитання письменниці. На зустрічі п. Марія розповіла про свій перший кіносценарій “Чоловік в кредит, або Четвертий варіант”, про проведення майстер-класів зі сценарної майстерності, а також читала свої новели та вірші. Одна із шанувальниць творчості Марії Вайно озвучила свою улюблену новелу авторки “Маленька цяточка”. Переможці анкетування по творчості письменниці отримали подарунок – книги з автографом.
На зустрічі присутнім були представлені три чудові світлини Марії Вайно, майстерно виконані членом обласного осередку Спілки фотохудожників України Дмитром Петриною. Письменниця на фото постала перед своїми шанувальниками у студії, біля улюбленого місця в Івано-Франківську та в робочій атмосфері.
На святі також були присутні організатор проекту – голова громадської організації „Поступовий гурт франківців” професор Сергій Адамович, голова обласного осередку Спілки письменників України Євген Баран, літературознавець Марта Хороб.
ЗВІТ ПО МІЖНАРОДНІЙ СТУДЕНТСЬКІЙ ПРАКТИЦІ
19 жовтня 2017 року на факультеті туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбувся звіт студентів, які пройшли практику за кордоном. Географія баз практики: Туреччина, Болгарія, США. На основі договорів з туристичними компаніями «Турал», «Student Land» та «Cosmo Travel» в особах Назарова Н.С., Микула Ю.А. та Пірус Р. студентам було забезпечено трансфер, проживання, харчування та двохтижневе стажування.
В ході звіту перед студентською та професорсько-викладацькою аудиторією виступили практиканти: Горбатова Анастасія студентка 3-го курсу спеціальності «туризм», Драгомирецька Марія студентка 4-го курсу спеціальності «готельно-ресторанна справа», а також Буреш Майя студентка 4-го курсу спеціальності «туризм», які презентували результати проходження практик, зокрема, специфіку роботи закладів харчування та розміщень за кордоном, а також організацію трансферу й надання екскурсійних послуг. Такий практичний досвід може бути використаний в аналогічних туристичних об’єктах України.
Наприкінці звіту виступили представники вище вказаних туристичних компаній, які вручили сертифікати студентам-практикантам, що проходили практику за кордоном. Зокрема, Назарова Н.С. поділилася своїми планами щодо проходження практики у зимовий канікулярний період в Болгарії («Золоті Піски»). Також, представники компаній представили програми щодо проходження практики у літній період 2018 року.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ ПРОФЕСОРА ВОЛОДИМИРА КЛАПЧУКА «ТРАНСПОРТ І ЗВ’ЯЗОК ГАЛИЧИНИ»
17 жовтня 2017 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбулася презентація монографії доктора історичних наук, завідувача кафедри готельно-ресторанної та курортної справи факультету туризму, професора Володимира Клапчука «Транспoрт і зв’язoк Галичини». Книга є п’ятою частиною фундаментального дослідження економічної історії Галичини (з цього циклу вже вийшло чотири монографії Володимира Клапука, які були видані впродовж 2011–2016 рр.: «Лісове та мисливське господарство Галичини» (2011), «Туризм і курортне господарство Галичини» (2012), «Корисні копалини Галичини: видобування та переробка» (2013), «Сільське господарство Галичини» (2015).
Як підкреслив модератор заходу кандидат історичних наук Олександр Новосьолов автор монографії Володимир Клапчук, дoсліджуючи екoнoмічне життя, зумів oцінити найважливіші пoказники екoнoмічнoгo рoзвитку Галичини в категoріях нинішньoгo дня. Завдяки йoгo крoпіткій праці були oтримані нoвітні oцінки таких пoказників, як чисельність населення, прoдуктивність праці, ефективність вирoбництва, динаміка цін, прибутку і накoпичення, щo істoтнo рoзширилo наші уявлення прo екoнoмічне минуле краю.
Професор Володимир Клапчук розповів, що мoнoграфія складається з дев’яти рoзділів, щo характеризують всі види транспoрту та пoштoвo-телеграфний зв’язoк Галичини від часу їх заснування дo пoчатку Другoї світoвoї війни. У першoму рoзділі oхарактеризoванo три oснoвні етапи станoвлення залізничнoї мережі, детальнo oписанo стратегічні, лoкальні та вузькoкoлійні залізниці, придoрoжню інфраструктуру та рухoмий склад, наведенo інфoрмацію прo відoмих залізничників краю. У другoму рoзділі навoдиться характеристика сухoдільнoї дoрoжньoї мережі та її рoль у рoзвитку автoмoбільнoгo спoлучення. Третій рoзділ присвяченo авіаційнoму, четвертий – вoднoму, п’ятий – трубoпрoвіднoму, шoстий – міськoму, сьoмий – фунікулернoму та канатнo-пoвітрянoму видам транспoрту. У вoсьмoму рoзділі навoдиться характеристика істoрії виникнення та рoзвитку пoштoвoгo, телеграфнoгo та телефoннoгo зв’язку у Галичині. В oстанній рoзділ вміщені світлини цінних паперів транспoртних підприємств Галичини.
Під час презентації декан факультету туризму доктор історичних наук, професор Володимир Великочий, відзначив, що дана праця, природно, не зведена дo oцінки істoрії структури гoспoдарства, але тіснo переплетена з іншими істoричними та екoнoмічними дисциплінами – дoслідженнями дoвгoтривалих тенденцій екoнoмічнoї динаміки, істoрією грoшoвoгo oбігу, істoричнoю демoграфією. В тoй же час, прoвідними експериментами цієї праці став кількісний аналіз і міждисциплінарний підхід, вoни застoсoвувались для дoслідження екoлoгічнoї, пoлітичнoї і, oсoбливo, сoціальнoї-екoнoмічнoї істoрії. «Кількісна істoрія» в мoнoграфії прoфесoра Володимира Клапчука – це викoристання статистичних прийoмів для підтвердження абo ілюстрації істoричнoгo oпису.
Високо оцінив видання начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Федорак. Він зазначив, що дана монографія, яка ілюстрована статистичними таблицями, світлинами та репрoдукціями пoштівoк, візуальнo підтверджує той факт наскільки інтенсивно рoзвивалися транспoртна та пoштoвo-телеграфна системи на Галичині. Праця професора Володимира Клапчука змінила існуюче уявлення про реальний хід історії краю та соціально-економічне життя в Галичині. Варто зазначити, що доктор історичних наук Володимир Клапчук є автором та співавтором майже 250 наукових і 60 науково-популярних праць.
ТИЖДЕНЬ ПАТРІОТИЧНОГО КІНО
З 9 по 13 жовтня з нагоди відзначення 75-ї річниці УПА та Дня захисника України, студенти і викладачі факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» в Івано-Франківському театрі кіно «Люм’єр», в рамках акції «Тиждень українського патріотичного кіно», мали можливість безкоштовно переглянути фільми «Залізна сотня» та «Нескорений» режисера Олеся Янчука, а також – «Жива» Тараса Химича.
Під час показів патріотичного кіно, студенти мали змогу наживо поспілкуватися з виконавцями головних ролей народним артистом України Ростиславом Держипільським та заслуженою артисткою України Ольгою Комановською.
В ході цікавих розмов з студентами головний актор стрічки «Жива» Ростислав Держипільський відзначив, що ми повинні знати свою історію, проживати її і робити з цього висновок. Наразі, на його думку, акценти в патріотичному кіно змінюються в силу актуальності, а політичні моменти замінюються окремими людськими долями.
Як зазначив начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, організація таких заходів є надзвичайно важливою задля всебічного патріотичного виховання сучасної української молоді та підтримка українського національного кінематографу. Посадовець висловив сподівання, що такий проект стане традицією та вже наступного року студенти вкотре зможуть побувати на аналогічних показах.
ПРОГРАМА ПОДВІЙНИХ ДИПЛОМІВ В ДІЇ: СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ЗАХИСТИЛИ МАГІСТЕРСЬКІ РОБОТИ В ПОЛЬЩІ
Зазначимо, що відповідно до Угоди про співпрацю між факультетом туризму та економічним факультетом Академії імені Якуба з Парадижу в Гожуві Великопольському студенти нашого університету мають можливість безкоштовно навчатися за магістерською програмою подвійних дипломів.
Цими днями успішно захистили свої магістерські роботи та отримали ступінь магістра AJP:
- Наталії Гугіль (тема магістерської роботи «Управління іміджем Львова як маркетинговий елемент розвитку сентиментального туризму»);
- Сергію Когучу (тема магістерської роботи «Порівняльний аналіз розвитку агротуризму в Карпатському регіоні України та Польщі»);
- Віталії Мелешко (тема магістерської роботи «Проблеми управління регіональною політикою в галузі туризму на прикладі Малопольського воєводства»).
Для учасників програми подвійних дипломів навчання тривало впродовж 2 років (3-и семестри в Україні та 4-ій семестр – у Польщі). Під час навчання в Польщі студенти мали можливість пройти переддипломну практику, набути практичного міжнародного досвіду управління туристичною діяльністю й зібрати цікавий матеріал для наукового дослідження.
Варто зазначити, що дана програма подвійних дипломів значною мірою підвищила конкурентоспроможність наших випускників на міжнародному ринку праці, надала їм можливість уже сьогодні отримати робочі контракти за спеціальністю, а також працювати над втіленням інновацій у туристичній галузі нашої країни.
Просвітницько-розважальний захід «Класики німецької літератури»
на факультеті туризму
11 жовтня на факультеті туризму в аудиторії 301 відбувся просвітницько-розважальний захід «Класики німецької літератури» – невеличке, однак тепле та цікаве свято для студентів та викладачів з нагоди початку українсько-німецького року мов.
Організаторами заходу були викладачі німецької мови кафедри іноземних мов і країнознавства факультету туризму. Під їх керівництвом головні учасники дійства – студенти І-ІV курсів спеціальностей «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» (загалом 30 чоловік) – зуміли подарувати присутнім чимало приємних вражень від почутого та побаченого.
Сучасна Німеччина знана не лише своєю високорозвиненою промисловістю, але й належить до когорти держав-лідерів туристичної галузі в Європі та світі, посідає чільне місце у навчальній та науково-дослідницькій сфері, зокрема стосовно академічної мобільності студентів і викладачів, є батьківщиною багатьох нобелівських лауреатів, цілої плеяди геніальних письменників, поетів, композиторів, художників, громадських і політичних діячів.
Метою заходу було, з одного боку, познайомити гостей свята з основними етапами життя та творчим доробком титанів німецької класичної літератури – Йоганна Вольфганга фон Гете, Фрідріха Шіллера та Генріха Гейне, з іншого – пропагування вивчення німецької мови, потенціалу її використання як дієвого інструменту в процесі розширення світогляду, духовного збагачення, підвищення конкурентоспроможності на сучасному ринку праці (як вітчизняному, так й міжнародному).
Долучитись до скарбниці літературної спадщини Німеччини завітали студенти факультету туризму та викладачі всіх кафедр структурного підрозділу на чолі з деканом, професором Володимиром Великочим.
На початку заходу перед присутніми з вітальним словом виступив завідувач кафедри іноземних мов і країнознавства, доцент Василь Угринюк, вказавши у своїй промові на важливість володіння іноземними мовами як одну з вимог сучасного наукового й культурного життя та процитувавши кілька уривків з творів німецьких класиків.
Програма заходу відзначалась різноманітністю. Викладачі та студенти мали можливість вирушити в захоплюючу віртуальну мандрівку життєвими стежинами до джерел творчого натхнення видатних письменників і поетів Німеччини, пізнати вишукану красу їх зразкових віршів і балад, насолодитись милозвучними піснями, дізнатись чимало нового й цікавого про німецьку мову та культуру.
Варто відзначити високий рівень підготовки учасників заходу, адже усі виступи були виключно німецькою мовою. І це враховуючи той факт, що для чималої кількості студентів німецька мова є другою іноземною після англійської. Останнє свідчить про усвідомлення майбутніми менеджерами, фахівцями з туризму та готельно-ресторанної справи важливості володіння іноземними мовами як однією з пріоритетних компетенцій обраного фаху.
ЗМАГАННЯ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ
11 жовтня 2017 року за на факультеті туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» ініціативи голови студентського профбюро Гнатишина Ярослава відбулися змагання з настільного тенісу.
В результаті запеклої боротьби чемпіоном факультету туризму став Краснопольський Сергій (студент 4 курсу). Друге місце посів Терлюжак Роман (студент 1 курсу), а почесне третє місце зайняв – Цьомко Юрій (студент 3 курсу).
НАУКОВЦІ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ПРОЙШЛИ МІЖНАРОДНЕ СТАЖУВАННЯ
З червня по вересень 2017 року, за сприяння Фундації Central European Academy Studies and Certification (CEASC), проходило міжнародне стажування «Сучасний університет: міжнародна співпраця та мобільність задля інновацій через проектний підхід», у якому взяла участь кандидат педагогічних наук, асистент кафедри іноземних мов та країнознавства факультету туризму Ольга Прокопчук.
У рамках програми стажування з 23-го по 26-те вересня на базі Університету суспільних наук та Лодзького університету відбувся виїзний модуль. Його учасниками стали досвідчені вчені та молоді науковці з різних куточків України. Під час проведення заходу польські колеги поділилися унікальними матеріалами щодо ознайомлення учасників стажування з можливостями фінансування індивідуальної мобільності вчених і докторантів за допомогою фінансових інструментів ЄС Horyzon2020, Erazmus +, JRC, мереж Euraxess, EEN і ін.
Лектори презентували цінні ідеї щодо створення і функціонування проектного офісу як структурної одиниці вищого навчального закладу, факультету, кафедри, що сприяє поліпшенню міжнародних зв’язків і освоєнню роботи з проектами, які фінансуються фондами ЄС; розглянули навички, необхідні для побудови консорціумів та пошуку партнерів як один з компонентів реалізації проектного підходу в організації роботи вищих навчальних закладів.
Крім навчання, учасники стажування познайомилися з унікальною архітектурою центральної частини міста Лодзь та його історією, а також отримали позитивні емоції від товариського спілкування зі своїми колегами.
Налагодження співпраці між факультетом туризму та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Надія»».
З метою підвищення професійної підготовки фахівців сфери гостинності, ректор університету професор Цепенда Ігор Євгенович, підписав договір з Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірмою «Надія» (в особі директора Бойко Маргарити Мирославівни) для розширення співпраці та зміцнення різнобічних зв’язків. Основна мета договору полягала у підвищенні професійної підготовки студентів факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», що сприятиме розвитку туризму та готельно-ресторанної справи, ефективному використанню трудового потенціалу, професійній орієнтації та професійному навчанню студентів, та випускників університету; організації та проведення спільних науково-практичних, навчальних, інформаційних та комунікативних заходів; забезпеченню проходження студентами факультету туризму навчальної та виробничої практики на базі ТОВ «Фірма «Надія».
В ході реалізації даного договору, 02 жовтня 2017 року на базі готелю «Надія» відбулися перші заняття, зокрема практичне (майстер-клас) з етикету обслуговування клієнтів у ресторанному закладі, а також лекція – «Корпоративна культура у сфері обслуговування» (за швейцарською системою), участь у яких взяли студенти 2-3 курсу напряму підготовки готельно-ресторанна справа.
Координатором співпраці між фірмою «Надія» та факультетом туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» є заступник декана з виховної роботи Польова Леся Василівна.
Підготовка фахівців та такою системою відбуватиметься протягом 6 місяців, а всі витрати бере на себе фірма «Надія».
Студентський квест у Івано-Франківську
В рамках заходів присвячених Всесвітньому дню туризму та Дню туризму в Україні студентами та викладачами факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» був організований квест, участь в якому взяли студентські команди провідних навчальних закладів області, які забезпечують підготовку фахівців туристичної галузі.
У квесті змагалися команди факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Інституту архітектури, будівництва і туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу, Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій, Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту Тернопільського національного економічного університету, Івано-Франківського фінансово-комнерційного коледжу імені С.Граната. Учасники команд повинні були віднайти дев’ять локацій та виконати на них інтелектуальні та творчі завдання.
Перед початком змагань до всіх команд і гостей міста з привітальними словами звернулися представники місцевої влади, а також декан факультету туризму доктор історичних наук, професор Володимир Великочий, який підкреслив важливість проведення такого змагання і вказав на перспективи розвитку туризму в нашому краї.
Модератором даного заходу виступив викладач кафедри туризмознавства і краєзнавства Зарічняк Андрій Петрович.
В результаті запеклої баталії перемогу здобула команда студентів Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу.
Вітаємо з Днем працівника освіти
ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!!!!
Колектив факультету туризму вітає доцента кафедри Організації туризму та менеджменту соціокультурної діяльності Маланюка Тараса Зіновієвича з 55 річчям
Шановний Тарас Зіновієвич! Прийміть щиросердечні вітання з 55-річчям від дня народження! Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця внесли вагомий внесок у розвиток не тільки нашого факультету, а й цілого університету, забезпечили повагу серед колег. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Вами і досягати разом професійних висот. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров”я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а в майюутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років. Живіть довго, в щасті, благополуччі та при доброму здоров”ї!
ПОЇЗДКА НА ПИСАНИЙ КАМІНЬ
У рамках відзначення Всесвітнього дня туризму викладачі та студенти факультету туризму здійснили поїздку на «Писаний камінь».
Писаний Камінь – це цікава історична і геологічна пам’ятка. Зі скель відкривається велична панорама гірських хребтів і вершин. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі української культури.
Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Залишками капища вважають дев’ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом. Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж «чашами» і довкола них є понад 30 символічних малюнки-петрогліфів.
Організаторами поїздки на Писаний камінь виступили заступник декана з виховної роботи, доцент кафедри готельно-ресторанної та курортної справи Польова Леся Василівна та доцент кафедри Організації туризму та менеджменту соціокультурної діяльності Маланюк Тарас Зіновійович. Дана поїздка стала найбільшою за всю історію нашого факультету, адже група складалася з 120 осіб.
Подорож на Писаний камінь була по справжньому цікавою і захоплюючою для студентів, і принесла кожному нові незабутні враження. Дана екскурсія тривала цілий день. Проте незважаючи на це, всі були дуже веселі та енергійні. Подолавши всі труднощі і втому, група із 120 осіб піднялися на саму вершину Писаного каменя.
Дорогою назад у всіх був надзвичайно піднесений настрій.
ВІДЗНАЧЕННЯ «ДНЯ ТУРИЗМУ» НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ
У рамках відзначення Всесвітнього дня туризму впродовж поточного тижня на базі факультету туризму пройшли різноманітні заходи за активної участі викладачів та студентів
27 вересня 2017 року з нагоди цього свята декан факультету професор Великочий Володимир Степанович отримав чергову нагороду – Подяку від мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа – «За вагомий внесок у розвиток туризму на Прикарпатті»
В цей же день, на факультеті туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» з ініціативи декана факультету професора Володимира Великочого відбулося нагородження почесними грамотами за сумлінну працю, високі досягнення у професійній діяльності працівників нашого структурного підрозділу.
В ході святкування відбувся виступ студентів факультету туризму. Модератором виступала команда «Сало та мандри» а учасниками дійства були всі групи першого курсу спеціальностей «менеджмент соціокультурної діяльності», «готельно-ресторанна справа» та «туризм».
ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ- КОНФЕРЕНЦІЯ «УПРАВЛІННЯ ТУРИСТИЧНОЮ ІНДУСТРІЄЮ: МЕТОДОЛОГІЯ І ПРАКТИКА»
27 вересня 2017 року факультет туризму виступив одним із співорганізаторів ІV Міжнародної науково-практичної інтернет конференції на тему «Управління туристичною індустрією: методологія і практика». Модератором конференції виступив заступник декана з наукової роботи, завідувач кафедри організація туризму та управління соціокультурною діяльністю Василь Шикеринець.
Відрадно, що вперше в такому заході в активну участь взяли науковці з провідних університетів (туристичного спрямування) близького зарубіжжя, зокрема Білостоцька політехніка (Республіка Польща), Вища школа менеджменту (Республіка Польща), Інститут економіки Академії наук Латвії (Латвійська Республіка), Університет ISMA (Латвійська Республіка), Університет Національної та світової економіки (Болгарія), Технічний університет Кошице (Словаччина), а також України: Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Київський національний торговельно-економічний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця.
З привітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету туризму, доктор історичних наук, професор Володимир Великочий. У ході проведення конференції було здійснено наукове визначення особливостей процесу управління туристичними організаціями в умовах ринку, здійснена розробка практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання туристичної індустрії з врахуванням міжнародного досвіду та екстраполяції його на українські реалії.
Велику зацікавленість та жваву дискусію серед науковців, викликала доповідь доцента кафедри туризмознавства і краєзнавства Лесі Ковальської на тему «Обсерваторія на Піп Іван: історія, сучасний стан, перспективи для розвитку туризму». Учасники міжнародної конференції відзначили важливість проведення проведення таких комунікативних заходів.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУВСЯ «БРЕЙН-РИНГ»
З нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму студенти 1-3 курсів спеціальностей «туризм», «готельно-ресторанна справа», «менеджер соціокультурної діяльності» позмагалися в інтелектуальній грі «Брейн-ринг». Ідея проведення таких інтелектуальних змагань належить декану Факультету туризму Володимиру Великочому. На його думку, такі заходи заохочують студентів до творчої діяльності, а також формують відчуття команди і такі ігри повинні стати традиційними.
Брейн-ринг – гра, яка вимагає креативного мислення, а також знань з різноманітних галузей життя, але основний наголос робився на туристичну тематику. Студенти продемонстрували завзятість, згуртованість, проявили спортивний характер.
У десятьох турах змагалось 6 команд – «Марта», «Роман Степанович», «Драйв», «Альбатрос», «3+3», «Джентльмен удачі». Конкурсна програма складалась з представлення, безпосередньої гри та супер-фіналу. Переможцем стала команда «Драйв», яка була отримала символічний приз – «Мудру сову». Глядачі та учасники “Брейн-рингу” отримали масу позитивних вражень та емоцій напередодні свята – Всесвітнього дня туризму.
МАНДРІВКА – ЦЕ ЗАВЖДИ ВІДКРИТТЯ: ДЕНЬ ТУРИЗМУ У БІБЛІОТЕЦІ
З нагоди Всесвітнього дня туризму студенти та викладачі факультету туризму відвідали Івано-Франківську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. І.Франка, де поспілкувалися з Романом Захаруком, який розповів про свою пішу подорож на кінець землі Дорогою Святого Якова завдовжки в 410 км.
“Я здійснив цю подорож разом із моєю колегою та подругою Юлею. Це була її ідея, до якої вона мене потрохи підготовлювала. Спочатку я вагався, але потім дуже сильно зацікавився цією ідеєю і зовсім не шкодую, що її реалізував. Було важко, ми долали навіть 40 км за день. При тому, що всюди були вказівні знаки, ми все ж одного разу заблукали. Вся наша подорож тривала 3 тижні”.
Роман розповідав про їхні пригоди, про те, скільки цікавих людей з різних куточків землі вони зустрічали на своєму шляху. “Спочатку мені здалось дивним, що є люди, які багато разів ішли цим шляхом, адже це насправді дуже важко, – розповідав Роман, – але коли ми повернулись додому, я зрозумів, що став зовсім іншою людиною, це наскільки заряджає, що мені хочеться ще”. Цінним було те, що Роман поділився порадами для майбутніх туристів, які б хотіли здійснити подібну подорож, а також показав чудові світлини із своєї мандрівки.
Натомість із подружжям Іриною Гищук та Андрієм Третьяковим ми здійснили велоподорож за маршрутом Азербайджан – Іран – Вірменія – Грузія. “Ми любимо подорожувати на велосипедах, здійснювали багато поїздок нашою країною, проте ця подорож була особливою для нас”, – розповідала Ірина.
Основний акцент у своїй розповіді подружжя зробило на велоподорож Іраном. “Це дуже безпечна країна. Люди надзвичайно гостинні. Нас пригощали, запрошували до себе на ночівлю. Щодо релігії, то все не так строго як ми думали: люди живуть подвійним життям, дотримуючись закону лише в громадських місцях, а вдома поводять себе так, як самі вважають за потрібне. Коли ми зупинялись у іранських сім’ях, то я могла бути звичайно одягнутою, була тільки одна сім’я, яка попросила мене одягнути хустку на голову”, – розповідала Ірина.
Особливо здивували присутніх правила дорожнього руху, тобто їхня відсутність. І що дивно, аварійні ситуації на дорогах Ірану – велика рідкість. “Нам було інколи важко зорієнтуватись на дорозі, але курйозів ніяких з нами не трапилось”, – розповідав Андрій.
Приємним було те, що люди знають про теперішню ситуацію в Україні та підтримують українців. “Навіть якщо хтось до кінця не розумів, що у нас відбувається, – продовжував Андрій, то ми все пояснювали, здійснювали інколи й історичний екскурс у минуле, але приємно, що люди цікавляться. Натомість самі іранці запитували нас, чи ми дійсно думаємо, що вони терористи”.
Ірина та Андрій також поділилися цінними порадами для велосипедистів, розповіли і про особливості велоподорожі. Крім того, продемонстували всім присутнім цікаві світлини.
На завершення заходу представники патрульної поліції Івано-Франківська роздали охочим невеличкі подарунки – “Помічники велосипедиста”, які обов’язково стануть в нагоді всім, хто має двоколісного друга.
ВІТАЄМО ЮВІЛЯРА ПРОФЕСОРА ЯРОСЛАВА СТЕПАНОВИЧА КАЛАКУРУ!
24 вересня, святкує 80-літній ювілей відомий український історик, історіограф, джерелознавець, архівознавець, заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Заслужений працівник вищої школи України, академік Академії Наук Вищої школи України
ЯРОСЛАВ СТЕПАНОВИЧ КАЛАКУРА.
Численні вихованці і колеги, викладачі факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», у цей світлий день щиро зичать ювіляру міцного здоров’я.
Вельмишановний вчителю, наставнику, нехай Божа ласка і людська вдячність будуть з Вами ще багато-багато літ.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ ІВАНА МОНОЛАТІЯ «ДІРИ ПАМ’ЯТІ»
21 вересня на факультеті туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулася презентація монографії доктора політичних наук, професора Івана Сергійовича Монолатія – «Діри пам’яті».
Дана монографія є історико-краєзнавчим есе про місто Івано-Франківськ. Як зазначив І.С. Монолатій – «Найкращий спосіб зрозуміти місто, в якому живеш і працюєш, – дослідити больові точки його минувшини, а діагностувавши її невідрадний і малопривабливий стан, віднайти варіанти виходу з лабіринтів моноетнічної історії».
Центральною темою збірки розвідок, есеїв та замальовок історика і краєзнавця Івана Монолатія постає пам’ять і забуття у міському просторі Івано-Франківська, підтримка і гальмування групової пам’яті містян, культури співіснування «своїх» з «чужими» і навпаки».
В ході презентації виступив доктор історичних наук, професор, декан факультету туризму Великочий Володимир Степанович, який зазначив, що І.С. Монолатій у своєму дослідженні робить наголос на потребі пізнавати минувшину своєї батьківщини, а «Діри пам’яті» – є своєрідною спробою конструювання національної пам’яті «інших», неукраїнських містян.
https://www.youtube.com/watch?v=9BSFy1s4uq0
КОНФЕРЕНЦІЯ “ПОКУТТЯ: УКРАЇНСЬКИЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИМІР”
20 вересня 2017 року в приміщенні Івано-Франківської торгово-промислової палати відбулася VI міжнародна науково-практична конференція на тему «Покуття: український та європейський вимір».
В ході роботи конференції виступив декан факультету туризму ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” доктор історичних наук, професор Великочий Володимир Степанович.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУЛАСЯ ПОСВЯТА ПЕРШОКУРСНИКІВ У СТУДЕНТИ
14 вересня 2017 року на факультеті туризму традиційно відбулася посвята першокурсників у студенти. Ця цікава подія пройшла з дотриманням кращих туристичних традицій. Студенти спеціальності «туризм», «готельно-ресторанна справа», «менеджер соціокультурної діяльності» під керівництвом кураторів груп та декана факультету, професора Володимира Великочого, заступника з виховної роботи, доцента Лесі Польової вирушили до лісового масиву Івано-Франківського лісгоспу, що на околиці с. Рибне, де розбили імпровізований табір.
Програма посвяти у першокурсники була різноманітна, насичена конкурсами, зокрема: представлення академгрупи, конкурс стінгазет, краєзнавча вікторина, демонстрація творчих талантів, кулінарний конкурс та художній – «Декан очима першокурсника». Приємним моментом свята було відзначення академгруп грамотами. В різних номінаціях кращими стали – “за інтелектуальну кмітливість у конкурсі «Краєзнавча вікторина” – група Т-13; “за креативність і оригінальність виступів” – група ГРС-12;”за гумористичність, оригінальність та згуртованість” – група МСД-11; “за артистизм та перчинку” – Т-11, “за перемогу в конкурсі «Майстер-клас у кулінарній справі»” – група ГРС-11 та “за комунікабельність та відкритість” – група Т-12. На завершення свята першокурсники урочисто проголосили клятву студентів факультету туризму.
КАФЕДРА ОРГАНІЗАЦІЇ ТУРИЗМУ ТА УПРАВЛІННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗДІЙСНИЛА ЧЕРГОВУ ПОЇЗДКУ З ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЮ РОБОТОЮ
13 вересня 2017 року, відбувся навчально-методичний семінар, який організували та провели викладачі кафедри «Організації туризму та управління соціокультурною діяльністю», спільно із студентами спеціальності «Менеджмент соціокультурною діяльністю», факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». З ініціативи завідувача кафедри, доцента Шикеринця Василя Васильовича, в рамках проведення семінару викладачі кафедри, відвідали з профорієнтаційною роботою Вигодську ЗОШ І-ІІ ступеня. Де зустрілися з учнями 10-11 класу та керівництвом навчального закладу.
Учням розповіли про спектр освітніх послуг, які надає Університет, про умови та якість навчання на спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» зокрема, про дистанційну форму навчання. Під час зустрічей викладачі кафедри присутнім надали інформацію щодо особливостей вступної кампанії 2018 року, спеціальностей, переліку конкурсних предметів, можливостей майбутнього працевлаштування та проходження практики тощо.
На кафедрі є доброю традицією на початку навчального року проводити посвяту першого курсу у студенти. Посвяту першокурсників здійснили студенти третього курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності». Море позитивних емоцій та вражень залишила екскурсія «Карпатським трамвайчиком». Де на кінцевій зупинці серед гористої місцевості, прекрасної гірської річки та цілющого джерела першокурсники склали присягу.
Студенти факультету туризму долучилися до святкування Міжнародного дня захисту дітей
Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят.
Студенти Факультету туризму також не залишились осторонь. Саме в цей день студентський актив в Міському парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка провели чудове дійство. Саме в дітях продовження роду людського й здіснення своїх мрій і сподівань на краще.
В рамках заходу відбувались різноманітні конкурси та веселі танці. Великий ажіотаж зробили дитячий фейс-арт та мильні бульбашки. У веселій та цікавій атмосфері діти проявили свою креативність під час малювання на асфальті. Гарний настрій створили солодкі подарунки та повітряні кульки.
Дітки мали чудову нагоду отримати насолоду від проведеного часу з костюмованими студентами. Повні щастя і радості оченята не хотіли відпускати наших активістів з парку, а їхні щирі усмішки були найбільшою нагородою для організаторів дійства.
СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ПІДКОРЮЮТЬ ВЕРШИНИ КАРПАТ
Вже вкотре (під кінець травня) студенти першого курсу факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» напрямів підготовки «менеджмент соціокультурної діяльності» та «туризм», в рамках вивчення курсів «Спортивний туризм» та «Організація активного дозвілля» здійснили практичні заняття (організація та проведення дводенних походів) мальовничими стежками Українських Карпат.
Протягом шести днів, три туристичні групи, під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Тараса Зіновійовича Маланюка, здійснили подорожі по Горганах в районі Яремчанської міської ради.
В поході студенти мали можливість ознайомитися з пам’ятками історії та культури, природними особливостями Карпатського національного природнього парку.
Значними перевагами таких занять (походів) є те, що студенти мали змогу на практиці реалізувати всі отримані теоретичні знання щодо організації та проведення туристичних походів, отримати новий досвід, нові враження.
Отриманий практичний досвід дасть можливість реалізовувати свої знання у майбутній професійній діяльності.
Науковці факультету туризму взяли участь у міжнародній науково-парктичній конференції в Академії імені Якуба з Парадижу (Республіка Польща)
15-16 травня 2017 року в Академії імені Якуба з Парадижу (Республіка Польща) відбулася міжнарожна науково-парктична конференція на тему «Dziedzictwo kulturowe pogranicza». Відрадно, що одним з співорганізаторів якої виступив Факультет туризму ДВНЗ “Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника”.
В роботі конференції взяли участь науковці Факультету туризму, зокрема: проф. Великочий В.С., доц. Гритчук Г.В., доц. Філюк С.М., доц. Чаграк Н.І. Основними питання дискусії був розвиток культури і туризму на пограничних територіях Республіки Польща та України.
Студенти факультету туризму здійснили благодійну поїздку з сиротами містечка «Святого Миколая» в Галицький національний природний парк
20 травня 2017 року за ініціативи кандидата педагогічних наук, доцента кафедри готельно-ресторанної та курортної справи Польової Лесі Василівни, викладачі та студенти факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»,організували благодійну поїздку для сиріт містечка «Святого Миколая» в Галицький національний природний парк.
Програма дозвілля для діток сиріт, передбачала екскурсію в Центрі реабілітації диких тварин, музеї природи Землі Галицької, а також дитячий пікнік. Слід зазначити що левову частку фінансової підтримки у організації відпочинку сиріт надали студенти факультету туризму.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
Серед низки патріотичних заходів, які відзначаються на факультет туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» центральним є свято Вишиванки.
Вишиванка для українців – незмінний і впізнаваний атрибут, «генетичний код» народу. Долучитися до популяризації нашого національного одягу як студенти так і професорсько-викладацький склад факультету.
ФАКУЛЬТЕТ ТУРИЗМУ ВЗЯВ УЧАСТЬ У НАУКОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ
У рамках програми фестивалю відбулася презентації факультету туризму, в ході якої учасники свята мали чудову нагоду побачити особливості підготовки фахівців у галузі туризму, готельно-ресторанної і курортної справи, а також менеджменту соціокультурної діяльності.
На науковому фестивалі працювало туристичне містечко. Фахівці факультету туризму навчали охочих розкладанню намету, сервіруванню святкового столу. А завітавши на станцію “Кава-пауза. Галицькі смаколики” охочі могли випити каву та скоштувати солодощі.
Варто зазначити, що наш факультет туризму вже другий рік поспіль бере активну участь у такому цікавому і пізнавальниому заході – “Науковий фестиваль” – для івано-франківців та гостей міста.
СТУДЕНТКА ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ АЛІНА СИМОНЕНКО СТАЛА ПЕРЕМОЖНИЦЕЮ КОНКУРСУ КРАСИ «МІС ІВАНО-ФРАНКІВСЬК – 2017»
10 травня 2017 року в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії відбувся благодійний конкурс краси «Міс Івано-Франківськ – 2017». В конкурсі змагалися 11 учасниць віком від 18 до 22 років. За результатами всіх етапів конкурсу перемогу здобула 18-річна студентка спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» факультету туризму, уродженка міста Донецьк, Аліна Симоненко.
«Значною частиною свого успіху я завдячую викладачам кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю факультету туризму Прикарпатського національного університету. Постійна участь у масових заходах, танцювальних та вокальних колективах художньої самодіяльності факультету туризму, засвоєння правил етикету, етики комунікації та PR-технологій дозволили почувати себе впевнено та з гідністю продемонструвати свої таланти», – зазначила переможниця конкурсу краси.
Глядачі побачили чотири виходи дівчат: дефіле в національному костюмі, дефіле в купальниках, у вечірніх сукнях та конкурс талантів.
Окрім призів від численних спонсорів “Міс-Івано-Франківськ-2017” Аліна Симоненко отримала в подарунок путівку на вікенд на ТК “Буковель”. Усі виручені кошти від продажу квитків організатори передадуть на потреби бійців АТО.
ВІТАННЯ З ВОСКРЕСІННЯМ ХРИСТОВИМ
Дорогі викладачі, студенти, працівники та аспіранти університету!
Вітаємо Вас зі світлим Воскресінням Христовим!
Великдень – це величне свято, яке символізує оновлення та віру в краще майбутнє. Воскресіння Христове єднає нас надією у перемогу істини й справедливості та щирою молитвою за мир на нашій землі.
У цей день щиро бажаємо Вам і Вашим рідним здоров’я, щастя, добра й достатку! Нехай це величне Cвято, якого очікує кожна українська родина, зміцнить нас духовно, наповнить наші серця милосердям та принесе в кожну оселю світлу радість, незгасну віру та щиру любов!
Злагоди та єдності усім нам, натхнення і сили для продовження невтомної праці на благо Університету та рідної України!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТОК ТА ВИЗНАЧНИХ МІСЦЬ
Напередодні, Міжнародного дня пам’яток та визначних місць, який відзначатиметься 18 квітня (в Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури»), викладачі та студенти напрямку підготовки готельно-ресторанної та курортної справи факультету туризму здійснили туристичну поїздку визначними пам’ятками Яремчанщини. Ініціатором даного походу виступила кандидат педагогічних наук, доцент Леся Польова.
Одноденна мандрівка, в якій також взяв участь знаний краєзнавець, фахівець з спортивного туризму кандидат педагогічних наук, доцент Тарас Маланюк, розпочалася в с. Дора Яремчанської міської ради, де студенти відвідали церкву Архістратига Михаїла. Далі туристична група рухалася долиною річки Кам’янка до монастиря святого Андрея, згодом туристи відвідали музей Андрея Шептицького та пантеон митрополитів греко-католицької церкви Галичини.
Ще один із етапів подорожі полягав в ознайомленні студентів з визначною пам’яткою природи – Білий камінь. Дорогою туди учасники мандрівки мали чудову нагоду побачити мальовничі вершини Карпатських гір, серед них – Маковиці, Малива, Синячки, Хом’яка, хребтів Явірник і Чорногорець.
Як зазначають організатори здійснення таких подорожей є вагомою складовою виховного процесу, формування патріотичності та підвищення обізнаності студентів факультеті туризму з історії рідного краю.
ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРОЛОГІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ»
Днями викладачі факультету туризму брали активну участь у пленарному засіданні ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні», що проводилася на базі ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв». Організатором онлайн-конференції та її активним учасником виступила кафедра організації туризму та управління соціокультурною діяльністю.
Доброю традицією для факультету туризму та абсолютною новацією у регіоні стала організація широкомасштабних комунікативних заходів. Не винятком стала онлайн-трансляція за участю п’яти вищих навчальних закладів України. Урочисте засідання очолили декан факультету туризму, доктор історичних наук, професор Володимир Великочий, завідувач кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю, кандидат наук з державного управління, доцент Василь Шикеринець, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри туризму ІФНТУНГ Людмила Архіпова, доцент кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Світлана Оришко.
У роботі конференції брали участь та виступили з доповідями працівники ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв», Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Центральноукраїнського національного технічного університету. Всі присутні та слухачі онлайн-студій мали можливість заслухати тематичні доповіді почергово представників кожного з вищих навчальних закладів. Так, у процесі роботи пленарного засідання учасники конференції заслухали доповідь професора Володимира Великочого, який у своєму виступі здійснив глибинний ретроспективний аналіз послідовності зміни археологічних культур на території Дністерського каньйону та перспектив створення скансенів як форми їх відтворення, презентації та використання в соціокультурній діяльності. У свою чергу від факультету туризму також виступила доцент кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Світлана Оришко.
Учасники та організатори конференції висловлюють сподівання, що наукові та організаційно-методологічні напрацювання, розроблені на даному заході, стануть підґрунтям високоефективних раціональних рішень та сприятимуть подальшому зростанню і розвитку соціокультурної діяльності в Україні, а також подальшому розвитку взаємовигідних плідних партнерських взаємин та поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами України.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ПРОВІДНИХ РЕСТОРАТОРІВ
28 березня 2017 року на базі факультету туризму відбувся майстер-клас для студентів 3-го курсу спеціальності готельно-ресторанної справи за участі франківського кухаря з Еквадору Дарвіна Понсе (учасник “Пекельної кухні-3”), знаного ресторатора Валентина Михайлова та професійного кондитера Олександра Шевченка. Варто зазначити, що Валентин Михайлов є випускником факультету туризму і зараз працює в найкращих ресторанах Києва.
Під час проведення майстер-класу шеф-кухарі презентували свою майстерність у поєднанні молекулярної та європейської кухонь. Також вони поділилися зі студентами деякими секретами приготування страв, розповіли про переваги різних технологій.
У рамках заходу шеф-кухарі провели для студентів тематичний імпровізований конкурс у форматі питання-відповідь. Майбутні майстри готельно-ресторанної справи взяли участь у сервіруванні столу для дегустації приготовлених страв.
Варто зазначити, завдяки співпраці керівництва факультету і вищезгаданих шеф-кухарів такі майстер-класи будуть проводитися для студентів факультету туризму двічі на місяць. А вже цієї п’ятниці, 31 березня, наші студенти братимуть участь в роботі кухні Дарвіна Саденьйо в приміщені від ресторану «Лейбова гора».
НАУКОВЦІ УНІВЕРСИТЕТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЕКОГЕОФОРУМ-2017. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ІННОВАЦІЇ»
Науковці кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю факультету туризму взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «ЕКОГЕОФОРУМ-2017. Актуальні проблеми та інновації», яка пройшла днями на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Івано-Франківська обласна рада, Івано-Франківська обласна державна адміністрація, ІФНТУНГ.
У роботі конференції брали участь науковці з вищих навчальних закладів України, Республіки Польща (Краківська Гірничо-металургійна академія ім. Станіслава Сташиця), Молдови (Технічний університет), Румунії (Технічний університет), Китаю (Технологічний університет).
У рамках програми конференції розглядалися питання екології та збалансованого ресурсокористування, технологій захисту навколишнього середовища, проблем техногенної безпеки в нафтогазовому комплексі, раціонального використання, відновлення та охорони земельних ресурсів, освіти в контексті концепції сталого розвитку, геоінформаційних технологій та моніторингу довкілля, матеріалів для відновлювальних джерел енергії, нових екологічних та геологічних напрямків розвитку туризму на території Івано-Франківщини. Перед учасниками заходу з доповідями виступили,зокрема, і науковці нашого університету – викладачі кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю доценти Василь Шикеринець, Олена Дутчак, Віра Орлова, Світлана Оришко та Тарас Маланюк.
СТУДЕНТКА ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ОЛЬГА ХОПТІЙ СТАЛА ПРИЗЕРОМ II ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ ТА НАПРЯМОМ “ТУРИЗМ”
Нещодавно на базі Львівського інституту економіки і туризму відбувся II-ий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Туризм». У конкурсі взяли участь представники з різних міст та навчальних закладів України: Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Тернополя, Луцька, Житомира, Чернівці та ін.
Згідно із рішенням конкурсної комісії, студентка 3-го курсу факультету туризму Ольга Хоптій здобула почесне II-е місце (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Галина Гуменюк, консультанти – професор Володимир Великочий, доцент Василь Шикеринець).
Вітаємо призера і бажаємо подальших успіхів і наукових досягнень!
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУВСЯ КОНКУРС ЗНАВЦІВ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
15 березня 2017 року на факультеті туризму відбувся конкурс знавців німецької мови, організований кафедрою іноземних мов і країнознавства. Слід відзначити, що цей захід вже став на факультеті традиційним та проводиться кілька років поспіль з ініціативи доцента Олександра Позднякова. Метою конкурсу є популяризація німецької мови як однієї з найпопулярніших мов у Європі, провідної мови науки, торгівлі, мистецтва. Для студентів факультету туризму вивчення німецької мови є важливою складовою їх фахової підготовки, оскільки чимало з них щоліта проходять навчально-виробничу практику в готелях, ресторанах, відпочинкових комплексах Німеччини.
Приємно вказати на зростання зацікавленості конкурсом з боку студентів. Цьогоріч його учасниками стали два десятки осіб, в основному це студенти 2,3 та 4 курсів спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа».
На початку заходу перед присутніми виступили декан факультету туризму, професор Володимир Великочий і завідувач кафедри іноземних мов і країнознавства, доцент Василь Угринюк, котрі наголосили на необхідності володіння іноземними мовами, адже це є однією із невід’ємних якостей висококваліфікованого фахівця, запорукою конкурентоздатності на сучасному ринку праці, важливою передумовою особистісного розвитку.
Понад три години тривали змагання юних поліглотів. Студенти демонстрували свої знання, вправно вирішуючи запропоновані завдання на сприйняття інформації на слух, розуміння змісту прочитаного, написання повідомлення із запропонованої проблематики. Завершила конкурс перевірка компетенції усного спілкування. Переможці та призери були нагороджені грамотами та похвальними листами.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТУРИЗМУ ВІДБУВСЯ ФЛЕШМОБ
Сьогодні,9 березня 2017 року,з нагоди 203-річниці від дня народження українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка та на знак вшанування пам’яті Кобзаря студенти та викладачі факультету туризму провели флешмоб.
Тарас Шевченко — великий легендарний поет, художник-мислитель, палкий захисник соціальних та національних інтересів українського народу, великий борець за волю свого народу, свого краю, відстоював права українського народу на його вільний суверенний розвиток. Його безсмертна спадщина — це вершина людського генія. З великої любові поета до України, до свого народу виросла правдива, неповторна поезія “Кобзаря”:
Я так її, я так люблю
Мою Україну убогу,
Що прокляну святого бога,
За неї душу погублю!
Творчість Тараса Григоровича Шевченка – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.
ДОЦЕНТ ТАРАС МАЛАНЮК ПРЕЗЕНТУВАВ АВТОРСЬКУ МОНОГРАФІЮ ТА ФОТОАЛЬБОМ
Днями в приміщенні Iвано-Франкiвської обласної унiверсальної наукової бiблiотеки iменi Iвана Франка відбулася презентація монографії «Патріотичне виховання учнів основної школи засобами туристсько-краєзнавчої роботи» та фотоальбому «Прикарпаття запрошує» доцента кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю факультету туризму Тараса Маланюка.
Про основні наукові висновки свого дослідження розповів автор книги, кандидат педагогічних наук, доцент Тарас Маланюк. Він, зокрема, наголосив на тому, що Революція Гідності, жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, війна на сході країни, ще раз засвідчили, що проголошена у 1991 р. державна незалежність потребує постійного захисту, продемонстрували готовність молодого покоління відстоювати національні цінності, українську державність, а також засвідчили необхідність національно-патріотичного виховання української молоді. Фундаментальною основою національно-патріотичного виховання дітей та молоді є формування у особистості цілісного ставлення до суспільства, держави та самої себе, відчуття своєї належності до України, усвідомлення єдності власної долі з долею своєї країни, активної життєвої позиції.
В той же час, фотоальбом «Прикарпаття запрошує» є презентацією туристично-рекреаційних та історико-культурних ресурсів нашого краю, екскурсійних маршрутів та туристських походів унікальними куточками Івано-Франківщини.
Свої думки про монографію та фотоальбом висловили гості заходу – доктор історичних наук, член спілки краєзнавців України, член-кореспондент академії туризму України, декан факультету туризму, професор Володимир Великочий, завідувач кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю, кандидат наук з державного управління, доцент Василь Шикеринець, директор Обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило, директор Української гімназії №1 міста Івано-Франківська Ігор Дейчаківський.
КОЛЕКТИВ КАФЕДРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТУРИЗМУ ТА УПРАВЛІННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ НАГОРОДЖЕНИЙ ДИПЛОМОМ “ФЕСТ-2017”
Нещодавно у приміщенні обласного Івано-Франківського музично-драматичного академічного театру ім. І.Франка відбувся XXVII фестиваль естрадно-спортивного танцю “ФЕСТ-2017. У цьогорічному фестивалі прийняли участь близько 1000 учасників з усієї України, а також гості з Білорусії та Польщі.
Традиційно активною участю у фестивалі відзначилася кафедра організації туризму та управління соціокультурною діяльністю факультету туризму (завідувач – кандидат наук з державного управління, доцент Василь Шикеринець) та студенти напрямку «Менеджмент соціокультурної діяльності». Так, на танцполі фестивалю виступили колектив «TEEN DANCE» та студентка ІІ курсу Інна Ковтун з індивідуальною хореографічною композицією.
Під час церемонії нагородження переможців колектив кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю був нагороджений дипломом та подяками від організаторів фестивалю.
КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ НАДБАННЯ КАФЕДРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТУРИЗМУ ТА УПРАВЛІННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
Викладачі кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю факультету туризму вирізняються не тільки високим професіоналізмом та новаторськими підходами до навчально-методичної та організаційно-презентаційної діяльності, а й мають доволі вагомі культурно-мистецькі надбання. Так, днями вийшла друком збірка поезій «Душа озивається словами», до якої увійшла добірка творів кандидата історичних наук, доцента кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Олени Дутчак. Варто зазначити, що Олена Іванівна вже є автором 2 одноосібних збірок поетичних та прозових творів «Часточка душі» та «Світанок весни».
Схвальні відгуки про творчість авторки неодноразово висловлювали член національної спілки письменників України Микола Симчич (автор передмови видання); письменник, літературознавець, фольклорист, громадсько-культурний і політичний діяч Степан Пушик; дослідник, етнограф, краєзнавець, громадський діяч нині покійний Ігор Пелипейко та низка інших.
Видання збірки відбулося завдяки наполегливій праці ентузіастів, зокрема, керівника літературної студії Ганни Вітковіцької, чиї завзяття та незламний оптимізм втілили ідею видання збірки у життя.
* * *
Вдихає пахощі небес блакить,
Цілуючи в уста рожеві яблунь квіти.
Милуюся. Кульбабок дим летить…
Торкає вечір сном розквітлі віти.
Краплинки втоми на густій траві
І пелюсток вишневих снігопади…
Коли тону в розбурханій журбі, –
Красо пречиста, дай мені розраду!
Заснули мрії на малих листках,
Світанку жде кожнісінька хвилинка.
На дивовижних струнах грає птах.
Кохає світ весна – краси дитинка.
ПРОФЕСОР ВОЛОДИМИР ВЕЛИКОЧИЙ НАГОРОДЖЕНИЙ ОРДЕНОМ АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
Днями в приміщенні конференц-зали Інституту історії України НАН України відбувся VI (черговий) з’їзд Національної спілки краєзнавців України, на якому було обговорено ряд важливих питань діяльності Спілки. Івано-Франківську область на з’їзді представляли: голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило, члени обласної організації – доцент кафедри історії України факультету історії,політології і міжнародних відносин, заступник декана факультету Михайло Сигидин та декан факультету туризму, професор Володимир Великочий.
Із вітальним словом VI з’їзд Національної спілки краєзнавців України відкрив голова Спілки, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт. У свою чергу присутніх привітали академік-секретар Відділення історії, філософії і права НАН України, директор Інституту історії України НАН України, академік НАН України Валерій Смолій, ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України Віктор Андрущенко. Останній у своєму виступі наголосив на важливості проведення активної краєзнавчої діяльності та подарував для потреб Спілки цикл праць “Філософія освіти: пошук пріоритетів”.
У рамках програми заходу перед учасниками з’їзду виступив голова Івано-Франківської обласної організації НСКУ Михайло Косило, який підсумував роботу очолюваного ним обласного осередку та побажав спілчанам плідної роботи, нових здобутків і процвітання.
За пропозицією голови Спілки Олександра Реєнта присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять видатних діячів краєзнавчого руху України, які відійшли у вічність за час, що минув від попереднього V з’їзду (серед них — Грабовецький Володимир Васильович, Гуртовий Григорій Олександрович, Кривошея Володимир Володимирович, Пащук Іван Григорович, Тригуб Петро Микитович, Ходаківський Микола Степанович).
Далі кандидат церковно-історичних наук, викладач кафедри церковної історії та інспектор Київської православної богословської академії, голова Переяслав–Хмельницького єпархіального інформаційно–просвітницького відділу священник Іван Сидор передав архіпастирське благословення, озвучив вітання делегатам та гостям з’їзду від Його Святості, Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та вручив високі патріарші нагороди.
Відрадно зазначити, що Орденом Архистратига Михаїла було нагороджено доктора історичних наук, професора Володимира Великочого за його багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у наукову, громадську та інші сфери діяльності, заслуги перед українським народом у сприянні становленню правової держави, здійсненню заходів щодо забезпечення захисту прав і свобод громадян.
ФАКУЛЬТЕТ ТУРИЗМУ – кращий у своїй галузі в західному регіоні України!