ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ У МУЗЕЇ МИСТЕЦТВ ПРИКАРПАТТЯ

23 травня 2018 року студенти факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» спеціальностей «менеджмент соціокультурної діяльності» та «туризм» відвідали практичне заняття у Музей мистецтв Прикарпаття.

Даний захід відбувся за ініціативи завідувача кафедри організації туризму і управління соціокультурною діяльністю, кандидата наук з державного управління, доцента Василя Шикеринця та заслуженого працівника культури України  Борисевич Лілія Василів

Під час відвідин Музей мистецтв Прикарпаття студенти із великим інтересом прослухали розповідь працівника музею про експонати, історію та характерні риси мистецтва Прикарпаття. В ході екскурсії, особливу увагу було приділено історії музею, відкриття якого відбулося у 1980 році у приміщенні колишньої культової споруди – барокового Колегіального костьолу Непорочного Зачаття Діви Марії, що був усипальницею Потоцьких.

Музей мистецтв Прикарпаття є багатою скарбницею образотворчого і народного мистецтва краю. У наш час 15-тисячна музейна збірка охоплює унікальні пам’ятки Галицького іконопису й барокової скульптури, зокрема 6 скульптур Пінзеля; творчість класиків західноукраїнського малярства – Корнила Устияновича, Івана Труша, Ярослава Пстрака, Юліана Панькевича, Олекчи Новаківського, Осипа Сорохтея, Олени Кульчицької; роботи українських художників другої половини 20 століття, а також твори польських, австрійських, німецьких та італійських майстрів 18-20 століть.

Значну частину колекції музейного закладу становлять твори народного мистецтва, зокрема художні вироби майстрів Гуцульщини, Покуття, Бойківщини, Опілля.

Та найбільше студентам запам’яталися експонати, що представляли іконопис краю 15-19 століть, твори барокової пластики Томаса Гуддера, Кондрата Кутченрайтера, Йоана-Георгія Пінзеля, Матвія Полейовського, Діонеза Станетті, картини братів Унтербергів, старовинні церковні книги, видані у Львові, Почаєві, Уневі.

Проведення практичного заняття у Музеї мистецтв Прикарпаття є важливим кроком у формуванні висококваліфікованих спеціалістів культурної галузі. Кожний знайшов щось для себе,  комусь до душі припали пейзажі, комусь портрети, всі вдивлялися в картини та скульптури із зацікавленням, ніби намагаючись розгледіти кожну найдрібнішу деталь.