СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТУРИЗМУ ПРОВЕЛИ ОСОБЛИВУ ЕКСКУРСІЮ ДЛЯ ФРАНКІВЦІВ З ВАДАМИ ЗОРУ

У вівторок, 13 листопада, від міської ратуші стартувала перша тифлоекскурсія історичною частиною міста для людей з порушеннями зору.

Ідея проекту належить Ростиславу Комаренку, керівнику волонтерського руху “Заплющ очі. Дивись серцем”, а розробкою займались студенти 1 курсу факультету туризму Прикарпатського національного університету під керівництвом історика Тетяни Турчин, в рамках діяльності гуртка “Історичне краєзнавство” від Обласного державного центру туризму.

Тифлоекскурсія – це особливий напрямок, коли гіди розповідають сліпим чи слабозорим людям, як виглядає якась будівля чи предмет музейної експозиції.

Цим у Франківську вирішили зайнятись студенти ПНУ та волонтери руху “Заплющ очі, дивись серцем”.

Маршрут екскурсії включає сім архітектурних та археологічних пам’яток міста: ратушу, Вірменський собор, палац Потоцьких, Тисменицьку браму (Станіславська фортеця), Собор Святого Воскресіння, Колегіальний костел Діви Марії та готель “Дністер”.

“Ця екскурсія є особливою, адже студенти додали описи архітектурних пам’яток, їм потрібно було розповісти про інтер’єр, екстер’єр”, – каже Тетяна Турчин.

Недавно туристи з порушеннями зору відвідали автобусом Манявський Скит, музей писанки в Коломиї. Це їх третя екскурсія Івано-Франківщиною.

“У Франківську такого взагалі не було. Це перша тифлоекскурсія і піша, і автобусом, яка відбувається тут. На Прикарпатті живе 330 людей з порушеннями зору, активних десь 180-200”, – зазначає Ростислав Комаренко.

Усупереч несприятливій холодній погоді на захід прийшло 18 осіб, адже саме сьогодні відзначають Міжнародний день сліпих, та цього слова учасники події не люблять, адже впевнені, що це не вирок. Дехто з них тільки цього літа відвідав Полтаву, Дніпро, Запоріжжя, Хортицю та Асканію-Нову.