Під час пандемії в Україні для навчання студентів головною проблемою стало те, що не проводився навчальний процес серед студентів.

Асистент кафедри готельно-ресторанної та курортної справи Румянцева І.Б. пройшла вебінар «Використання сервісу Zoom для проведення дистанційних занять», з якого було видано сертифікат.

Отримавши викладачем кафедри готельно-ресторанної та курортної справи досвід з використання сервісу Zoom для проведення дистанційних занять студентів факультету туризму, стало зрозуміло, що є можливість проводити заняття online.

Асистент Румянцева І.Б. вирішила спробувати використовувати Zoom як зручний сервіс для групової комунікації зі студентами.

Було проведено відеоконференцію зі студентами 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа».

Попередньо студентам 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» в Telegram було відправлено повідомлення наступного характеру:

Ірина Румянцева запрошує вас на заплановану конференцію: Zoom.

Тема: Товарознавство (консультація)

Час: 1 квітня 2020 11:30 PM Київ

Підключитися до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 503 333 244.

Студентам було надано рекомендації викладачаем щодо підкючення даної конференції.

За півгодини до початку конференції було відправлено викладачем нагадування про початок конференції.

01 квітня в 11:30 год. почалася конференція між асистентом Румянцевою І.Б. та студентами 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа», 45 студентів прийляли участь (рис. 1).

Рис. 1. Відеоконференція

До переваг використання програми Zoom  між викладачем та студентами можна віднести наступні:

• інтерфейс Zoom дозволяє контролювати дії студентів під час колективного використання екрана;
  • вони можуть бачити, чи активні Zoom-вікна;
  • чат між студентами та викладачем (рис. 2);
  • додаткові можливості (рис. 3).

На рис. 2 можна побачити чат між студентами під час проведення конференції.

За допомогою додаткових функцій при проведенні конференції студентам, можна показувати інформацію (рис. 3), не виходячи з неї, що суттєво спрощує подачу інформації викладачеві.

Zoom платформа для відеоконференцій і онлайн-зустрічей – може стати головним засобом спілкування під час пандемії в навчальному процесі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Рис. 2. Груповий чат

Рис. 3. Додаткові можливості під час конференції