Поглиблюємо краєзнавчу роботу

На Івано-Франківщині за підтримки обласної ради незабаром запрацює Навчально-науковий виробничий комплекс, на базі якого будуть проходити заходи з основних видів позашкільної освіти, а саме: туристсько-краєзнавчого, військово-патріотичного, гуманітарного, оздоровчо-спортивного, дослідницько-експериментального, «Пласт». Ініціаторами його створення є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Саме про реалізацію такого спільного інноваційного проєкту, співпрацю в організації освітнього процесу та дослідницької діяльності йшлося сьогодні під час зустрічі ректора ПНУ Ігоря Цепенди з директором обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайлом Косило. У ній також брав участь декан факультету туризму ПНУ Володимир Великочий.

«Прикарпатський університет протягом багатьох років веде краєзнавчу роботу. Продовжуємо активно працювати в даному напрямку і розширюємо цю роботу не тільки на викладацьке і студентське середовище, а також і на учнівську молодь», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Своєю чергою Михайло Косило розповів, що очолюваний ним позашкільний заклад має напрацьовану систему організації освітнього процесу, яку потрібно оновлювати відповідно до вимог сьогодення і позитивний вплив на цей процес буде мати співпраця з науковцями Прикарпатського університету.

«В межах створених на базі комплексу науково-дослідних лабораторій ми організуємо роботу творчих груп, в яких разом з фахівцями Центру будуть брати участь науковці та студенти Прикарпатського університету», – сказав Михайло Косило.

Зі свого боку науковці університету також висловили зацікавленість в участі у проєкті. Зокрема, на думку декана факультету туризму Володимира Великочого навчально-науковий виробничий комплекс буде добрим майданчиком для роботи зі студентською та учнівською молоддю в напрямку науково-дослідної та профорієнтаційної роботи.

У межах зустрічі ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило підписали відповідний договір про співпрацю між ПНУ та Центром з метою вдосконалення системи підготовки фахівців.