Кулінарна експедиція

Команда факультету туризму ПНУ здійснила третю кулінарну експедицію на Покуття в рамках проєкту «Смак моєї ідентичності». Ця ініціатива спрямована на дослідження кулінарних традицій регіону, збереження автентичних рецептів і популяризацію гастрономічної спадщини Покуття. Проєкт дозволяє відкрити нові аспекти національної ідентичності через дослідження місцевої кухні, яка відображає історію, культуру та звичаї цього мальовничого краю.

Особлива подяка господиням Ганна Борковська Любов-Іван Ткачук

Проєкт «Смак моєї ідентичності», в рамках якого команда факультету туризму ПНУ здійснила третю кулінарну експедицію на Покуття, має на меті глибше дослідити місцеві гастрономічні традиції, що формувалися протягом століть. Покуття — це історико-етнографічний регіон на заході України, багатий на унікальні кулінарні практики, які передавалися з покоління в покоління.

Основними цілями експедиції є:

1. Документування автентичних рецептів: Учасники досліджують страви, які готуються лише в цьому регіоні або мають особливості, що вирізняють їх з-поміж інших частин України. До прикладу, вони вивчають методи приготування таких страв, як є книші, начинка , грибні юшки, страви з квашених овочів та інші місцеві делікатеси.

2. Збереження кулінарної спадщини: Експедиція спрямована на збереження рецептів, які зникають або втрачають популярність через глобалізацію і зміни в харчових уподобаннях. Важливою частиною цього процесу є запис розповідей від місцевих мешканців про їхні родинні традиції та специфіку приготування.

3. Культурний контекст: Під час експедиції увага приділяється не лише техніці приготування страв, але й їх культурному значенню. Кожна страва пов’язана з певними обрядами, святами та традиціями, які дослідники намагаються зафіксувати та зрозуміти.

4.. Наукові та практичні результати: Результати експедиції планується оформити у вигляді монографії, публікацій, виступів на наукових конференціях, а також у вигляді кулінарних майстер-класів і фестивалів, де місцеві страви зможуть спробувати всі охочі.

Таким чином, експедиція сприяє збереженню культурної ідентичності через гастрономічну спадщину і відкриває нові можливості для розвитку туризму в регіоні.