Вступникам

КАЛЕНДАР НМТ 2025

ГОВОРЯТЬ ВИПУСКНИКИ

За час існування Факультету туризму здійснено чимало випусків дипломованих фахівців денної та заочної форми навчання. Мов пташенята рідне гніздечко, покидали колишні студенти стіни своєї «Alma mater», щоб знайти власне місце в дорослому професійному житті. Вирушали на зміцнілих крилах високої фахової підготовки, симбіозу теорії та практики, виявившись конкуретноздатними на сучасному ринку праці, крок за кроком втілюючи в дійсність свої мрії та успішно використовуючи здобуті під час навчання знання. Проте факультет, студентське життя, улюблені викладачі та декан залишаються в їх думках і серцях. Ось якими є враження випускників Факультету туризму та побажання, висловлені з нагоди ювілею рідного навчального закладу.

«Мене звати Тетяна Семенова. Я закінчила магістратуру Факультету туризму в 2011 році. Коли поступала на дану спеціальність, сподівалася, що окрім здобуття освіти матиму також можливість подорожувати Україною та Європою. Зараз можу сказати – моя мрія здійснилася. Від моменту вступу до університету я побувала в більш ніж 100 населених пунктах України. Частину місць відвідала під час практики та завдяки екскурсійним поїздкам, які організовували наші викладачі з метою показати нам туристичний потенціал області та всієї України. Вже з 2-го курсу я сама організовувала поїздки для себе та друзів, складала цікаві маршрути. Таким чином, вдалося побачити різні регіони країни і практично всі області. Також мала змогу ознайомитися з організацію екскурсійних турів Європою. Під час практики відвідала такі країни, як Словаччина, Чехія та Німеччина. Була також в Польщі, проходила практику в санаторії «Яремче» та в туристичних фірмах Івано-Франківська. Завдяки даним поїздкам та стажуванням я отримала в Факультеті туризму не лише хороші теоретичні знання (за що вдячна своїм викладачам та керівництву факультету), але й закріпила їх на практиці. Коли виграла Всеукраїнську олімпіаду зі спеціальності «Туризм», мені призначили іменну стипендію. Повірте, було справді приємно, що це оцінили. На 4-му курсі розробила екскурсію Івано-Франківськом, яку подала на конкурс у відділ туризму Івано-Франківської міської ради. Зайняла 2-е місце і отримала премію. Знаннями з організації екскурсійної діяльності завдячую своєму науковому керівнику – кандидату педагогічних наук, доценту кафедри туризму та рекреації Галині Гуменюк. Зараз я навчаюся в аспірантурі, оскільки вирішила й надалі займатися науковою діяльністю.

Завдяки всім цим поїздкам і перемогам можу сказати, що якщо б я могла повернути час назад і знову могла б вибирати, куди поступити навчатися, то думаю, що обрала б цю ж спеціальність та наш Факультет туризму. З нагоди ювілею хочу привітати одного з його засновників – директора Факультету туризму, мого нинішнього наукового керівника, доктора історичних наук, професора Володимира Великочого. Вітаю всіх викладачів і бажаю наснаги, відчуття, що Ви робите вагому справу. Нехай спілкування зі студентами приносить вам задоволення. А студентам хочу сказати наступне: студентські роки – це той час, який ви будете згадувати все життя, а оскільки навчаєтеся за цією спеціальністю і багато подорожуєте, то ви матимете що згадати»!

«Мене звати Віра Білецька. Я працюю на Мальдівських островах. Це один з найкращих і знаних курортів, де зупиняється багато відомих людей з усього світу – Four Seasons Landaa Giravaaru. Я відповідаю за всіх російськомовних гостей, за їх відпочинок і, як правило, займаюсь всім – від моменту резервації до зустрічі, супроводу та організації всього на острові. У нас відпочивають люди з усіх куточків світу – дуже відомі і дуже багаті (ніч в готелі коштує 2000-10000 дол. США за добу, залежно від номеру, тому можна уявити, які вибагливі у нас клієнти).

Справді, навчання в Факультеті туризму дало мені дуже багато. Особливо вдячна за постійну підтримку у всіх моїх починаннях і стажуваннях як директору – професору Володимиру Великочому, так і всім викладачам. Також завжди усім і всюди кажу, що методика викладання іноземних мов у нас в Факультеті надзвичайно продуктивна – вчимося розмовляти і спілкуватися трьома мовами, а це досить важливо. Знання, які я отримала з англійської, німецької та польської мов щодня допомагають мені в роботі з іноземними гостями. Усі дуже вражені, коли дізнаються, що освіту я здобувала в Україні, в Івано-Франківську, а не в Європі чи Америці».

«Мене звати Надія Федоришин. Хочу поділитися з Вами спогадами про акультет туризму.

Навчання було цікавим і демократичним. Тепер, згадуючи факультет, мимоволі асоціюєш його з окремими викладачами, які творять його неповторне обличчя. Для мене це обличчя, насамперед, усміхнене, а в очах – знання, досвід, впевненість, ентузіазм і віра, віра в нас, студентів, віра в те, що «кожен з нас після закінчення інститу стане директором туристичної фірми». Я працюю у туристичній фірмі «Колумб-Тур» уже 2,5 роки — після закінчення факультету в 2010 році і до сьгодні. Роботою дуже задоволена. Адже це приємно – організовувати відпочинок. А в перервах, насамперед в міжсезоння, і собі вирушати у відпустку, щоразу переконуючись, що «враження – безцінні…»

«Мене звати Назарій Левицький. Я випускник Факультету туризму 2011 року. Факультету, де отримав якісні знання, зустрів багато цікавих людей, розвинув потяг до подорожей і вивчення нових культур.

На час мого вступу Факультет туризму був новим навчальним закладом на Івано-Франківщині, що діяв лише третій рік, проте вже мав сучасну інфраструктуру і професійний колектив на чолі з амбітним директором. Володимир Великочий має прогресивну точку зору на те, настільки важливу роль відіграє міжнародний досвід для навчального і особистісного розвитку студентів. Завдяки йому ми збагнули, що коли зрозуміємо, як саме працює туристична індустрія в інших розвинених країнах, з усіма її перевагами та недоліками, то зможемо застосувати ці знання в Україні, враховуючи наші реалії. Ці настанови завжди заохочували до того, щоб самому побачити завдання які стоять перед туристичною індустрією. Вже на 2-му курсі я отримав свій перший міжнародний досвід, ставши учасником програми обміну студентів у США. Саме тоді в мене була можливість достроково скласти іспити, відчувши підтримку факультету в цій поїздці.

Враховуючи перший позитивний досвід, вже через рік я поставив перед собою нове завдання. На цей раз це була інша країна Північної Америки, відома своєю природною красою і не тільки, – Канада. Я і ще три студенти стали першою групою від Факультету туризму, яка проходила практику у Ванкувері. Напередодні Зимових Олімпійських ігор 2010 року це була чудова можливість на власні очі побачити, як місто готується до одних з найпрестижніших спортивних змагань.

Під час наступних років навчання я відвідав місця, поїхати до яких раніше навіть не планував. Подорожував Бразилією. Також відвідав Мексику. Після кожної подорожі я проводив паралелі з нашою державою, все більше розуміючи настільки багатим є туристичний потенціал Прикарпаття, і в той же час те, як мало інвестицій залучено в інфраструктуру за останні десятиліття. Безумовно, саме ми, молоді фахівці з відповідною освітою, повинні розвивати наш регіон.

Знання, які я отримав в Факультеті туризму, допомогли мені поступити до одного із вищих навчальних закладів Канади, де я навчаюсь, одночасно працюючи в сфері туризму. Щиро вірю, що всі набуті знання і досвід я зможу застосувати в Україні, тим самим роблячи свій внесок у розбудову нашого краю».

«Мене звуть Ольга Шава і я випускниця нашого Факультету туризму. Я маю дві вищі освіти і так склалось, що продовжую працювати, спеціалізуючись на іноземних мовах. Але тільки завдяки Факультету туризму я отримала хороший досвід роботи та практичні знання в науковій діяльності. Навчаючись в нашому факультеті та паралельно на факультеті іноземних мов, я завжди відчувала підтримку та розуміння з боку викладачів Факультету туризму.

В 2010 році, поїхавши на практику в США, я отримала незабутній досвід роботи в готельно-ресторанній справі, покращила рівень спілкування англійською мовою та підвищила рівень комунікативних навичок. Завдяки кафедрі іноземних мов, насамперед моєму науковому керівнику Наталії Чаграк, я отримала можливість займатись науковою роботою та написала ряд статей, які згодом були опубліковані в наукових виданнях. Участь у конференціях, олімпіадах та виробнича практика дали мені сильну базу знань для подальшого працевлаштування. Закінчивши магістратуру, я поступила до Київського національного лінгвістичного університету, де наразі закінчую факультет германської філології. Працюю на двох роботах, викладаючи англійську мову, а також маю намір взяти участь в міжнародних програмах стажування в сфері туризму.

За свої незабутні студентські роки щиро вдячна всім викладачам Факультету туризму».

«Мене звати Віталія Стефурак (Павлишинець). Я випускниця Факультету туризму, закінчила навчання в 2012 році.

На даний час тимчасово проживаю в США, працюю асистентом стоматолога. Одержаний після закінчення Факультету туризму диплом допоміг мені перезарахувати ряд предметів і я змогла продовжити навчання тут. Саме завдяки  факультету адаптація не потребувала в мене багато часу. Нас завжди виховували так, щоб ми змогли відчувати себе вільно в будь-якій країні світу. Велике значення має вивчення іноземних мов, які доступні в факультеті, і це велика послуга для нас.

Для мене навчання в факультеті  було динамічним, ефективним, цікавим і насиченим на події процесом. Активність і професіоналізм  викладачів, що йдуть в ногу з часом і світовою наукою, та ентузіазм молодих вчених, залучених до навчального процесу, роблять навчання і наукові дослідження особливо результативними. Дуже хочеться відзначити широкі міжнародні зв’язки Факультету туризму, які дозволяють студенту навчатися і проходити стажування у провідних університетах світу.

Особисто мені Факультет туризму дозволив спокійно почувати себе на ринку праці і в даний час брати участь у різних проектах. Наш факультет завжди був і є однією великою сім’єю, де всі допомагають один одному. В нашій сім’ї працюють прекрасні фахівці своєї справи, а керівництво цього закладу в найкращих руках, які лише можна уявити, – руках незмінного директора, молодого професора Володимира Великочого. Я пишаюся тим, що закінчила саме Факультет туризму».

«Мене звати Володимир Єренков. У 2008 році я закінчив Факультет туризму. Я і мої однокурсники були його першими випусниками.

Після закінчення вищого навчального закладу я влаштувався на роботу у сфері готельно-ресторанного бізнесу. Вже третій рік поспіль я використовую здобуті мною теоретичні знання і практичні навички в роботі. Факультет підготував мене до майбутнього самостійного життя. Я повністю задоволений вибором своєї спеціальності, оскільки на даний момент вона є однією з найперспективніших. Під час навчання я також мав змогу побачити багато визначних пам’яток, оскільки наші викладачі організовували цікаві екскурсійні поїздки.

Хочу подякувати Факультету туризму та викладачам за отриманні мною знання і привітати факультет з ювілеєм»!

«Я – Ольга Пушкарська. Мене завжди вабили подорожі, пізнання нового. Подобається не просто спілкуватися с людьми, а й ефективно з ними взаємодіяти, налагоджувати нові контакти. Тому й обрала Факультет туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

П’ять років навчання пролетіли швидко. Вчитись було цікаво та захопливо. Ми були старанними студентами, а викладачі – хорошими наставниками. Виховували в нас найкращі риси, передавали найкращі професійні навички майбутнього фаху, прищеплювали любов до рідного краю. Наша група була дружньою та веселою, ми відвідали багато визначних місць України.

Ще під час навчання мала можливість набути практичних навичок з проведення екскурсій. Брала участь у конкурсі «Найкраща екскурсія Івано-Франківськом», присвяченому 348-річчю міста, та здобула 3-є місце. Моїм керівником була кандидат педагогічних наук, доцент кафедри туризму та рекреації Галина Гуменюк.

Зараз живу та працюю у Львові менеджером з туризму в одному з провідних туроператорів. Ми співпрацюємо з багатьма турфірмами України та Росії. Робота мені подобається. Робочий час минає непомітно. Недавно під час чергової поїздки милувалася краєвидами Парижу з Ейфелевої вежі, гуляла вузькими вуличками Амстердаму, загадала бажання на Карловому мості в Празі.

Ще студенткою, проводячи екскурсії, завжди подобалося бачити захопливі погляди туристів. Прагну також разом з ними переживати ті емоції та приємні враження, бути причетною до цього дійства, відкривати для себе щось нове. Вже незабаром матиму нагоду спробувати себе у ролі керівника туристичної групи у закордонній поїздці. Мрії збуваються!

На завершення хочу процитувати слова Св. Августина: «Світ – це книжка і той, хто не подорожує, читає лише одну сторінку».

«Мене звати Ярослав Щепковський. До Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на спеціальність «Туризм»  вступив у 2004 році.

Влітку  2007 року після закінчення 3-го курсу поїхав до США за програмою «Work & Travel». Порівнюючи відношення студентів до навчання за кордоном, в мене також відбулася переоцінка ціностей стосовно навчання в факультеті. Після повернення, на 4-му курсі, мої результати в навчані значно покращилися, мене призначили старостою групи, що потребувало більшої відповідальності. Після першого семестру 4-го курсу я перевівся на державну форму навчання. Відверто кажучи, сумнівався, але я нічого не втрачав, і в результаті пройшов за конкурсом. Я був дуже радий, і це також послужило стимулом до навчання, щоб потім отримати стипендію. Після закінченя 4-го курсу за результатами конкурсу зарахований на державну форму навчання на 5-й курс за спеціальністю «Готельне господарство». Цим рішенням я також був задоволений, це дало мені змогу крім бакалавра туризму здобути ще одну спеціальність.

Після закінчення факультету 3 роки працював адміністратором в готелі «Горгани» в с. Яблуниця. На даній роботі набув великого практичного досвіду. Це – управління колективом, спілкування з клієнтами, контроль за якістю наданих послуг та інше. Також працював адміністратором в готелі «Вілла Перлинна» в Криму та в готелі «Татарів Де Люкс» в с. Татарів.

Факультетові дякую за знання, поради викладачів та приємні спогади. З нагоди десятиліття бажаю подальшого розвитку, творчих ідей та підтримки на всіх рівнях».

«Мене звуть Марта Ільків і я випускниця Факультету туризму. Навчалася за спеціальністю «Готельне господарство». Закінчила університет в 2010 році.

Можливо, Факультет туризму для когось просто назва, для мене – вирішальний крок в житті! Саме Факультету туризму та його команді найкращих викладачів я завдячую тим, якою людиною я зараз є. Ми вступили до факультету звичайними пересічними дітьми, а випустились кращими з кращих спеціалістами сфери туризму, готельного та ресторанного бізнесу. Нам показали новий світ, повний відкриттів і цікавих місць. Викладачі дали нам не просто теоретичну базу, а й прикладні знання, найновішу інформацію, допомагали і мотивували, організовували екскурсії, ми мали змогу проходити практику в кращих закладах туристичної галузі України та в інших країнах. Завдяки нашому факультету я попрацювала в Туреччині, і це було для мене неймовірним досвідом.

Коли ми закінчили факультет, то не просто отримали диплом, ми були готові до повноцінної роботи за своєю спеціальністю. Після завершення навчання я працювала адміністратором готелю, адміністратором ресторану, регіональним представником системи бронювання готелів. Мала можливість відвідати майже всі курортні міста України та інші країни. Попрацювавши на таких різних посадах, я зараз знову повернулась до готельного бізнесу. На даний час працюю адміністратором готелю «Лейбова гора».

Наостанок хочеться подякувати усім викладачам за теплі спогади та побажати нових звершень».

«Мене звати Андрій Червінський. Факультет туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника закінчив у 2011 році. Після закінчення факультету я працюю викладачем туризмознавчих дисциплін в Івано-Франківському державному коледжі технологій та бізнесу. Окрім роботи навчаюся в аспірантурі на кафедрі туризму і рекреації. Зараз я б хотів поділитись з Вами приємними спогадами про Факультет туризму, який для мене був поштовхом до обрання теперішньої професії.

Вперше з Факультетом туризму я познайомився в 2006 році, вступивши на заочне відділення спеціальності «Туризм», оскільки на той час вже був студентом денної форми навчання економічного факультету. Хоча роки навчання і промайнули доволі швидко, вони закарбувалися в моїй пам’яті справжнім, незабутнім і цікавим студентським життям.

Тому в першу чергу хочу висловити вдячність викладачам та керівництву Факультету за надані знання, за підтримку і розуміння, адже здобувати паралельно дві освіти не завжди дається легко. Саме завдяки їхній допомозі вдавалося встигати з навчанням. Не можна залишити поза увагою і організацію мандрівок та практику в інших країнах, які дають змогу краще зрозуміти і відчути, що означає саме поняття «туризм», побачити і дізнатися багато нового для себе, знайти нових друзів.

Навчання, цікаві подорожі, участь у наукових конференціях студентів в Факультеті туризму дали можливість здобути необхідні знання та продовжити наукову і професійну діяльність».

«Мене звати Ростислав Ковтун. Я закінчив Факультет туризму в 2009 році. Хочу описати, яким я бачив навчання в факультеті протягом всіх п’яти років, які назавжди закарбувалися в пам’ять.

Університетське життя – це щось середнє між школою та роботою. Студенти – наче вже дорослі люди, але проблеми повноцінного дорослого життя нас ще не торкаються.

На першому курсі ми потрапляємо до невідомого світу, де зрозуміти розташування аудиторій, зазначених у розкладі, майже неможливо; одне заняття триває два шкільні уроки, а обличчя одногрупників, здається, змінюються кожного дня.

А ось ми вже другокурсники, які дивляться згори на нових «первачків», але ще побоюються старших курсів. Ми вже знаємо характери викладачів, найлегші способи виконання практичних завдань.

На третьому курсі нам здається, що Факультет туризму був з нами завжди. Бути студентом стає вже додатковим рефлексом.

На четвертому курсі ми не розуміємо, куди дівся той проміжок часу між першокурсником та вже бувалим студентом.

П’ятий курс – це ностальгія. Ми хапаємо кожну краплинку університетського життя, адже ще трішки – і закінчиться той проміжок часу між школою та роботою.

Навчання в Факультеті туризму – це роки, які неможливо забути».

«Мене звати Дмитро Кучмій і я провів в Факультеті туризму п’ять незабутніх років (правда, останній заочно). Після закінчення цього навчального закладу я зрозумів, що зможу твердо стояти на ногах. І відчуття мене не підвело. Через деякий час я відкрив власну справу – туристичне агентство. Справи ідуть добре, ми розвиваємось. Я усвідомлюю, що якби не час, проведений у стінах Факультету туризму, та досвід, який я там здобув, усе могло б скластися зовсім по-іншому.

Я люблю подорожувати автомобілем, тож об’їздив більшу частину материкової Європи, зокрема, неодноразово побував у таких країнах, як Польща, Словаччина, Угорщина, Словенія, Німеччина, Австрія, Болгарія, Туреччина, Італія, Франція, Іспанія, подорожував та продовжую подорожувати також дорогами України. Керівництво факультету лояльно ставилось до моїх мандрівок і завжди мене підтримувало, за що їм величезне спасибі.

Факультет туризму заклав для мене міцний, надійний фундамент для подальших звершень у туристичній сфері, а також дав можливість познайомитись з новими цікавими людьми, з якими підтримую зв’язок і досі, а з багатьма з них навіть співпрацюю».

«Мене звати Світлана Сурмачевська. У 2010 році закінчила Факультет туризму і отримала диплом бакалавра. Під час навчання в факультеті мала можливість не тільки теоретично, але й на практиці відчути що таке «туризм», відвідавши більшу частину України, багато цікавих місць, про існування яких раніше навіть і не здогадувалась. Завдяки цим мандрівкам я усвідомила,  наскільки красивою державою є Україна та яким великим туристичним потенціалом вона володіє.

Навчання в факультеті завжди було дуже цікавим, насиченим, кожен день не був схожим на інший. Пригадую, як директор факультету Володимир Великочий жартома сказав, що якщо поїдеш за кордон, то вселиться «вірус» до подорожування.  Думаю, що цей «вірус» живе у кожного, хто навчався в Факультеті туризму. Тому директор та викладачі факультету сприяють  отриманню  міжнародного досвіду, заохочуючи студентів брати участь у міжнародних програмах, даючи при цьому змогу скласти достроково іспити.

Завдяки Факультету туризму мала можливість взяти участь у такій міжнародній програмі, як «Work & Travel» в США, півроку проходила практику в  Греції, працюючи  в одному з найкращих готелів, а також мала можливість відвідати багато мальовничих островів цієї країни. Окрім того, відвідала чимало європейських країн, а під час поїздки Польщею та Німеччиною усвідомила, що Краків – саме те місто, в якому б хотіла залишитись на довший час.

Саме після отримання диплома бакалавра я з легкістю поступила до магістратури в Польщі, тому що саме в Факультеті туризму вивчаються три іноземні мови – англійська, польська та німецька. Порівнюючи навчання в Факультеті туризму з навчанням в Польщі, я розумію, як кожен викладач Факультету туризму віддавав частину своїх знань та душі студентам, даючи надію, що в майбутньому ми досягнемо найвищих  висот, і вселяючи віру у власні сили.  Тому я успішно закінчила магістратуру в Польщі, і в багатьох аспектах мої знання були вищими, ніж у польських студентів. А завдяки досвіду, здобутого раніше в Греції та США, і рівню володіння іноземними мовами моя кандидатура більше цінувалась під час пошуку роботи, що дозволило поєднати навчання та трудову діяльність в туристичній сфері.

На даний момент я з гордістю запрошую своїх друзів з усього світу відвідати Україну та вже готуюсь до наступного міжнародного стажування в сфері туризму».

«Мене звати Іванна Цуцман (Петровська). Я закінчила магістратуру Факультету туризму в 2012 році.

Я поступила до Факультету туризму, розраховуючи отримати перспективну спеціальність. І ці сподівання виправдалися. Вчитися було легко і цікаво. Дисципліни, які викладаються в Факультеті туризму, є цікавими та потрібними водночас. Хочеться відзначити також наших викладачів, їх якісне викладання та толерантність, а особливо – директора Факультету туризму Великочого Володимира Степановича, який завжди ставиться до кожного студента з  розумінням та підтримкою.

За період мого навчання проводилося чимало розважальних та наукових заходів, в яких я брала активну участь. Також великим плюсом факультету є практика, під час якої здійснюються численні екскурсії: мандрівки різноманітними куточками України та за кордон. Головне завжди знати, що не можна зупинятись на досягнутому! Тому зараз я продовжила своє навчання і поступила до аспірантури.

Я вважаю, що в нашому факультеті створені всі можливості і для навчання, і для розвитку особистості, і для дозвілля. Адже сьогодні Факультет туризму – це сучасний науково-освітній центр, який відзначається поєднанням освіти, науки та іновацій у єдиний комплекс, високим рівнем міжнародних зв’язків. З нагоди нашого ювілею хотілось би висловити всьому професорсько-викладацькому складу, співробітникам, студентам та аспірантам щирі привітання й побажати всім міцного здоров’я, родинного щастя, подальшого зростання і визначних досягнень, невичерпної життєвої й творчої енергії, процвітання нашої «Alma mater»!

«Я – Тарас Коржак. Хочу коротко поділитися спогадами про факультет, в якому я навчався з 2005 по 2010 роки.

Вибір вищого навчального закладу – це один з важливих кроків у нашому житті. Звертаєш увагу на аудиторії, викладачів, розваги, їдальню і таке інше. Критеріїв – безліч і у всіх вони різні, та й я не виняток. Вибір факультету був також зумовлений бажанням побачити світ і подорожувати. Озираючись назад, з гордістю можу сказати, що вибір спеціалізації був вдалим і зробив вагомий внесок у моє життя. За час навчання в Факультеті туризму у мене була нагода навчатися як стаціонарно, так і заочно. Мої студентські роки – найкращі. Як кажуть, по життю треба крокувати не самому, а з друзями і однодумцями, адже студентське життя – це не тільки навчання, а й цікаво проведене дозвілля. Мушу сказати, що одногрупники, з якими я й сьогодні спілкуюся, завжди підтримували мене, коли це було потрібно.

Я продовжив навчання в США в Central Connecticut State University. Знання іноземних мов, здобуті під час навчання в Україні, дали початок моїй теперішній кар’єрі. На даний момент я живу і працюю перекладачем в США. Впевнений, що досвід в поєднанні ресурсами, які я одержав в Факультеті туризму, були, є і будуть важливим фактором не тільки в моїй кар’єрі, але й в житті загалом».

З нагоди ювілею випускники Факультету туризму щиро бажають йому процвітання, зміцнення популярності та престижу, його керівництву та працівникам – міцного здоров’я, нових професійних педагогічних та наукових звершень, а студентам – пам’ятати, що навчання в Факультеті туризмі – не лише якісна освіта, а й віра, любов, підтримка, впевненість у завтрашньому дні.