Сучасні_тренди_розвитку_сфери_гостинності_адаптація_до_викликів
________________________________________________________________________________
16 травня 2024 р. на факультеті туризму відбулась І Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Сучасні тренди розвитку сфери гостинності: адаптація до викликів сьогодення». Вона стала майданчиком для обміну досвідом, де здобувачі з різних куточків України представили свої дослідження на теми, що охоплюють широке коло аспектів індустрії гостинності – від впровадження нових технологій до сталого розвитку та соціальної відповідальності.
Географія конференції, яка пройшла у змішаному форматі,була представлена учасниками Державного торговельно-економічного університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Університету імені Альфреда Нобеля, Ужгородського національного університету, Бердянського національного педагогічного університету, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Університету Короля Данила.
З вітальним словом виступив декан факультету професор Володимир Великочий, який закцентував увагу на тому, що дослідження у сфері гостинності, зокрема вивчення української кухні, традицій, особливості українського гену гостинності як феномена, є важливими кроками на шляху до збереження та розвитку історико-культурної спадщини, а також економічного відродження країни, міжнародного визнання та поваги до української нації та культури. Він висловив щиру надію, що такого роду наукові заходи в майбутньому набудуть системного характеру.
________________________________
В рамках щорічної звітної наукової конференції викладачів, докторантів, аспірантів та студентів за 2023 рік в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на факультеті туризму здобувачі ділилися своїми здобутками наукових пошуків. 04 квітня були проведені засідання підсекцій «Туризмознавства та краєзнавства», «Готельно-ресторанної та курортної справи».
Дискутували на теми українського фаст-фуду, переваг впровадження штучного інтелекту в готельно-ресторанний бізнес, стратегій просування сільського зеленого туризму та сучасних викликів у туристичній індустрії та сфери гостинності України. Традиційно найкращі студентські доповіді будуть опубліковані у збірнику студентських наукових праць «Еврика».
________________________________
На факультеті розпочав свою роботу студентський хаб наукових ініціатив «Нова генерація»
Бути розумним – це модно! Сьогодні такі наративи є мейнстріом серед студентської молоді. Адаптовуючись до викликів сьогодення, на Факультеті туризму створено студентський хаб наукових ініціатив «Нова генерація».
Його функціонування покликане всебічно популяризувати науку серед здобувачів вищої освіти, сприяти науково-дослідницькій діяльності та науковій співпраці зі студентамиінших структурних підрозділів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Серед ініціатив наукового хабу ‒ організація та проведення заходів з популяризації принципів академічної доброчесності; сприяння в поширенні інформації про наукові заходи, конкурси, стартапи, які проводять ЗВО України, органи місцевого самоврядування, громадські організації.
________________________________
У вересні 2019 року на факультеті туризму спільно з Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було створено студентський науковий гурток – «Туристичне краєзнавство». Керівником даного гуртка є кандидат історичних наук, доцент кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту Павло Вичівський.
В рамках своєї діяльності учасники наукового гуртка відвідали найвідоміші музеї міста та області, а також здійснили 2 денну туристичну подорож у м. Київ.
Не менш відрадним, є і той факт, що учасники студентського наукового гуртка мають свої наукові публікації:
Яцків Т.М. ТОП 6 ІСТОРИЧНИХ ФЕСТИВАЛІВ В УКРАЇНІ.НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ФЕСТИВАЛЬНОГО ТУРИЗМУ / Сучасні аспекти модернізації науки: стан, проблеми, тенденції розвитку: матеріали XVII Міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ; Ларнака, 07 січня 2022 р. / за ред. Є.О. Романенка, І.В. Жукової. Київ; Ларнака: ГО «ВАДНД», 2022. С. 269-273